AKP'li belediyeden 'Atatürk'süz 23 Nisan kutlaması! Ali Yerlikaya'ya soruldu: "Soruşturma açacak mısınız?"

AKP'li belediyeden 'Atatürk'süz 23 Nisan kutlaması! Ali Yerlikaya'ya soruldu: "Soruşturma açacak mısınız?"

AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin 'Atatürk'süz 23 Nisan organizasyonu tepki çekerken CHP'li Mustafa Adıgüzel, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya 'Soruşturma açacak mısınız?' diye sordu.

AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde Atatürk resimlerine yer vermedi. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel'in girişimiyle Atatürk resmi alana alkışlar eşliğinde asıldı.

ekran-goruntusu-2024-04-23-145058.png

Adıgüzel, sosyal medyadan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya "Soruşturma ve müfettiş görevlendirmesi yapacak mısınız? Yoksa AKP'li belediye diye görmezden mi geleceksiniz?" diye sordu.

Yurt genelinde çeşitli organizasyonlar düzenlenirken; AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin 'Atatürk'süz 23 Nisan etkinliği ise tepki çekti.

"AKP'Lİ BELEDİYE DİYE GÖRMEZDEN Mİ GELECEKSİNİZ?"

O anları X hesabından paylaşan Adıgüzel, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya da seslenerek, "Soruşturma ve müfettiş görevlendirmesi yapacak mısınız? Yoksa AKP'li belediye diye görmezden mi geleceksiniz?" diye sordu.

CHP'li Adıgüzel, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Burası AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin alan düzenlemesinden sorumlu olduğu 23 Nisan etkinlik alanı. Alanda Atatürk resminin olmadığının bildirilmesi üzerine müdahele ettik. O resmi oraya alkışlar içinde astırdık. Şimdi soru şu İçişleri bakanı Sayın Ali Yerlikaya, Ordu Büyükşehir Belediyesine de Atatürk'e gereken saygı ve hassasiyeti göstermediği için soruşturma ve müfettiş görevlendirmesi yapacak mısınız? Yoksa AKP'li belediye diye görmezden mi geleceksiniz? Duyarlılık gösterip beni arayarak bilgilendiren tüm yurttaşları ve velileri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.”

ekran-goruntusu-2024-04-23-145026.png