AKP'li Hamza Dağ'dan Kürşat Ayvatoğlu çıkışı: "Bu olay siyasetin ana gündemi olmamalı"

AKP'li Hamza Dağ'dan Kürşat Ayvatoğlu çıkışı: "Bu olay siyasetin ana gündemi olmamalı"

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Hamza Dağ, Kürşat Ayvatoğlu hakkında açıklamalarda bulundu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Hamza Dağ, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. AKP'li Hamza Dağ, "Bu olay siyasetin ana gündemi olmamalı" dedi.

"Kürşat Ayvazoğlu'na şantaj mı yapıldı yoksa sizin partide yeni göreve gelmenizin ardından şahsınıza bir operasyon mu yapıldı" sorusuna yanıt veren Dağ, "Ben o nokta bilgi sahibi değilim" dedi.

 

Dağ'ın 'Kürşat Ayvatoğlu'na ilişkin açıklamalarından satırbaşları şöyle:


Ben Cuma günü de açıkladım yakın çalışma ekibimde değil, bizim buradan çıkartacağımız dersler var. Mevzunun diğer boyutlarına bakacak olursa burada biz bir kere haberdar olur olmaz bu kişinin işine son verdik.

Daha çok dikkat etmemiz lazım, ortaya çıkan görüntülerden samimi olarak bize oy veren insanlar bunları AK Parti’ye yakıştıramadığı için üzüldüğünü görüyorum ve onlardan helallik istiyorum. Ama asıl mesele burada tartışmamız gereken meselelerden birisi de böyle bir konu meydana geldiğinde hangi partinin nasıl reaksiyon gösterdiğidir.

Ben şahsıma yönelik bir operasyon olduğu konusunda bir bilgiye sahip değilim. İfadeye göre arkadaşları şantaj yapmış. Bizlerle güçlü görünmek için fotoğraf çektirmiş olabilir. Bu olay siyasetin ana gündem maddesi olmamalı.