AKP’li isimlerle gündeme gelmişti... Hüseyin Mesut Alver dolandırıcılıktan tutuklandı

AKP’li isimlerle gündeme gelmişti... Hüseyin Mesut Alver dolandırıcılıktan tutuklandı

Ankara'da savunma sanayi alanında faaliyet göstermiş olan şirketleri 10 milyon lira dolandıran Hüseyin Mesut Alver tutuklandığı açıklandı.

Ankara’da kendileri Savunma Sanayi Başkanlığı’na bağlı kuruluş olarak tanıtan ve savunma sanayi alanında faaliyet gösteren diğer şirketleri tehdit ederek 10 milyon lira dolandıran Hüseyin Mesut Alver tutuklandı.

 

NE OLMUŞTU?


TR-STS Savunma ve Harp Sanayi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Mesut Alver’in AKP'li birçok isimle birlikte paylaştığı fotoğraflar gündem olmuştu. Sosyal medyada Savunma Sanayi Başkanlığı'nın bir alt kuruluşu imajı çizen ve iktidardaki birçok isimle yan yana fotoğraflar paylaşan şirket sahibi, kamuoyunda güven kazanmış ve şirketlerinin başkanlığa bağlı bir kuruluş olduğunu iddia eden ekip, iş birliği yapmayanları 'iş yapamamakla' tehdit etmişti.

 

10 MİLYON TL’LİK VURGUN


Bahsi geçen şirket ayrıca, savunma sanayi alanında ihale kazanan şirketler ile temasa geçerek kendilerine de pay verilmesini talep etmişti. Şirketlerin kabul etmemeleri durumunda devlet büyükleriyle temaslarının olduğunu ve ihaleyi iptal ettireceklerini söylenmişti. Şirketin uyguladığı bu yöntemlerle 5 milyon TL'lik vurgun gerçekleştirmişti.

SOSYAL MEDYADA “İKTİDARIN YANINDAYIZ” İMAJI


Kendisini yönetim kurulu başkanı olarak tanıtan kişinin, sosyal medya hesaplarından devletin önemli kademelerinde görev alan kişilerle çekilmiş fotoğraflar paylaşıldığı da görüldü.