AKP'li Mahir Ünal: "AK Parti şu anda Türkiye’yi omuzlamış durumda."

AKP'li Mahir Ünal: "AK Parti şu anda Türkiye’yi omuzlamış durumda."

AKP Samsun Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Büyük mücadelelerin, büyük davaların son sınaması kendisiyledir. Şu anda biz son sınavımızı veriyoruz." dedi.

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, partisinin Samsun İl Başkanlığı tarafından Atakum Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Yaptığı konuşmasında AKP’nin son sınavının kendisiyle olduğunu belirtti.

"AK Parti teşkilatlarının son sınavı kendisiyledir "

Ünal konuşmasında, " Biz bin yıldan beri bu toprakların bütün iddiasını, bütün davasını, mücadelesini omuzlayanlarız. Biz siyaseti diğerleri gibi kuru bir iktidar kavgası olarak görmüyoruz. Biz siyaseti insanın ve insani değerlerin, insanın üzerinde yükseldiği ahlakı, merhameti, inancı yaşatmak için yapıyoruz.

Biz Tayyip Erdoğan’da bunun mücadelesini gördük. Bazıları, ’20 yıl oldu, siz yoruldunuz’ diyor. Ben 20 yıldır bu davanın içindeyim. Ben AK Parti’de bir yorgunluk görmüyorum. Ne görüyorum? Büyük mücadelelerin, büyük davaların son sınaması kendisiyledir. Şu anda biz son sınavımızı veriyoruz.

15 Temmuz, 17-25 Aralık gibi birçok badire atlatmış AK Parti teşkilatlarının son sınavı kendisiyledir. Son sınanması kendisiyledir. Allah’ın izniyle birbirimizi Allah için sevip, Allah için kardeş olduğumuzda bu sınavı da aşacağız." dedi.

"Muhalefet siyaset yaptığını söylemesin! "

"Bugün AK Parti karşısında siyaset yapanlarla mı mücadele ediyor, yoksa düşmanlık yapanlarla mı mücadele ediyor? Bana, ‘Türkiye siyasetinde böyle bir gerilim var’ diyorlar. Siyaset rekabeti gerektirir, düşmanlığı değil. Karşımızdakiler bizim siyasi rakiplerimiz olsa keşke. Muhalefet, alternatif üretmek demektir. Karşımızdakilerin bir alternatif ortaya koyduğunu, bir öneri getirdiğini, bir çözüm koyduğunu gördünüz mü? ‘AK Parti şu kadar yaptı, biz şu kadarını yapacağız’ dediğini gördünüz mü? ‘AK Parti savunma sanayisinde Türkiye’yi şu noktaya getirdi, biz de şu noktaya götüreceğiz’ dediğini gördünüz mü?  ‘Mavi vatan konusunda küresel alanda şu anlaşmaları yapacağız’ dediklerini duydunuz mu? Yok. Karşımızda AK Parti ve Erdoğan düşmanlığı gözlerini kör ettiği için artık düşmanlıkları Türkiye düşmanlığına dönüşmüş bir yapı var maalesef. O yüzden karşımızdakiler siyaset yaptıklarını söylemesin." diyen Ünal muhalefet partilerini eleştirdi.

" Muhalefet Türkiye'nin tam bağımsızlığı adına tek kelime etmiyor"

Ünal ifadelerine "Bugüne kadar ağızlarından Türkiye için ne yapacaklarına dair tek bir cümle duymadık. Ellerinde bir yıkım listesi var. ‘İktidara geldiğimizde şunu yıkacağız, şunu yakacağız, şunu kaldıracağız’ diyorlar. Konuşmalarında, ‘Şunu yapacağız’ dediklerini duydunuz mu? Siyasetimizi yaparken şunu unutmayalım; AK Parti şu anda Türkiye’yi omuzlamış durumda. AK Parti Türkiye’nin geleceğini omuzlamış durumda. Şu anda Türkiye’nin kaderi ile AK Parti’nin kaderi özdeşleşmiş durumda. Çünkü karşımızdaki grup, Türkiye’nin tam bağımsızlığı adına tek bir kelime etmiyor." sözlerini ekledi.