AKP'li Mücahit Birinci'den ilginç dolar açıklaması!

AKP'li Mücahit Birinci'den ilginç dolar açıklaması!

"Dolar kuru ne olursa düşer?" sorusuna AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci'nin verdiği yanıt tepki çekti.

Habertürk TV'de Kübra Par’ın sunduğu Enine Boyuna programında Kübra Par'ın “Döviz kuru ne olursa düşer?” sorusunu katılımcılar tek tek cevap verdi. En dikkat çekici cevabı ise AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci verdi. 

"ARTTIKÇA DOLAR BOLLUĞU YAŞANACAK"

Doların yükselmesinin iyi bir şey olduğunu ve kurun yükselmesiyle ihracatta rekor kırıldığını savunan AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, “Vatandaşlarımız müsterih olsun. Ayda 20 milyar dolar ihracat yapıyor ve rekor kırıyoruz. Arttıkça dolar bolluğu yaşanacak ve düşecektir. Belli bir seviyeye çekeceğiz. Bu günler sayılı” ifadelerini kullandı. 

"TÜRKİYE'NİN KRİZDEN ÇIKMA ŞANSI KALMADI"

Saadet Partisi Genel Başkan yardımcısı avukat Bülent Kaya ise "Döviz artmaya devam ederse Türkiye ucuz iş gücü haline gelecek. İnsanımız telefondan, bilgisayara birçok ürünü almakta zorlanacak. AK Parti'nin Türkiye'yi bu krizden çıkarma şansı kalmadı." ifadelerini kullandı.

"REZERVLERİMİZ SAĞLAM DEĞİL"

Gazeteci Nagehan Alcı ise "Şu aşamada rezervlerimiz sağlam değil. Alt ve orta sınıf çok etkilenecek. Doların sürekli oynak olması yatırımcı ve vatandaş açısından Türkiye'yi cazip olmaktan çıkarıyor" şeklinde cevap verdi. 

"BUNUN SORUMLUSU TABİKİ Kİ İKTİDARLARDIR"

Nasuhi Güngör ise "Tek bir insan bile geçim zorluğu yaşıyorsa dünyanın her yerinde ve Türkiye'de bunun sorumlusu tabii ki iktidarlardır. Fakat para hareketlerini ve enflasyonu manipüle eden dış faktörler de var" ifadesini kullandı.