AKP'li Ömer Çelik'ten Bülent Arınç'ın "seçim erteleme" sözlerine yanıt!

AKP'li Ömer Çelik'ten Bülent Arınç'ın "seçim erteleme" sözlerine yanıt!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından gündeme gelen seçim tarihine dair tartışmalara yanıt verdi.

AKP'li Ömer Çelik, "seçim erteleme" tartışmalarına ilişkin "Şu anda biz yaraları sarmanın mücadelesini veriyoruz. Seçimle ilgili herhangi bir şey konuşmayı çok yanlış buluruz. Hiçbir şekilde doğru bulmayız" dedi.

Çelik'in seçim tarihine ilişkin tartışmalara dair konuşması şu şekilde:

"CANLARIMIZI ENKAZDAN KURTARMANIN DERDİNDEYİZ"

"Şu anda biz canlarımızı enkazdan kurtarmanın derdindeyiz. Şu anda biz yaraları sarmanın mücadelesini veriyoruz. Canlarımızı kurtarmanın mücadelesini veriyoruz. Seçimle ilgili herhangi bir şey konuşmayı çok yanlış buluruz. Hiçbir şekilde doğru bulmayız."

"TEK GÜNDEMİMİZ VAR"

"Bugün tek gündemimiz var. Bu canlarımızı nasıl kurtarırız. Bu yaraları nasıl sararız. Dışarıda evsiz kalmış vatandaşımızın yanında olmaya nasıl devam ederiz. Bu afetle verdiğimiz mücadeleyi sahadan hiç ayrılmadan nasıl sürdürürüz..."

"BU TİP KONUŞMALARIN BİZİMLE BİR İLGİSİ YOK"

"Onun dışında seçim ya da başka bir şeyin konuşulması söz konusu bile değil. Cenazelerimizi defnederken, yaralı insanımıza sahip çıkarken böyle bir şeyi hiçbir şekilde konuşmayız. Bu tip konuşmaların da bizimle bir ilgisi yoktur."