AKP'li Ravza Kavakcı Kan'dan büyük gaf: "Bugünü Erdoğan ilan etti"

AKP'li Ravza Kavakcı Kan'dan büyük gaf: "Bugünü Erdoğan ilan etti"

AKP'li Ravza Kavakcı Kan, 1990 yılında Dünya Romanlar Günü ilân edilen 8 Nisan'ı AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilân ettiğini iddia etti. Ancak Kavakcıı, Melda Onur'a yakalandı.

Ravza Kavakçı, 1990 yılındaki Dünya Roman Kongresi'nde kutlanması kararlaştırılan 8 Nisan Romanlar Günü'nün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edildiğini yazdı. Kavakçı'ya, "8 Nisan zaten Romanlar Günü'ydü, yeniden ilan edemezsiniz" yanıtı geldi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelgede, 8 Nisan’ın Romanlar Günü olarak kutlanması kararlaştırıldı. 1990 yılında Dünya Roman Kongresi'nde ilan edilen 8 Nisan Romanlar Günü için AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı'dan ilginç bir yorum geldi.

 '8 Nisan Romanlar Günü'nün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edildiğini' yazan Kavakçı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla 8 Nisan Romanlar Günü olarak ilan edildi. Roman kardeşlerimizin #8NisanRomanlarGünü kutlu olsun" ifadesini kullandı.


Kavakçı'nın bu paylaşımına birçok yorum gelirken, eski CHP İstanbul Milletvekili ve gazeteci Melda Onur, "8 Nisan zaten Romanlar Günü'ydü, yeniden ilan edemezsiniz. Türkiye de de kutlanacak diyebilirsiniz" şeklinde cevapladı.

 

akk.jpg