AKP'li vekilden flaş '15 Temmuz raporu' iddiası!

AKP'li vekilden flaş '15 Temmuz raporu' iddiası!

TBMM'de 15 Temmuz darbe girişimi hakkına kurulan araştırma komisyonunun yazdığı darbe raporunun delil olabileceği gerekçesiyle yayınlanmadığı ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası TBMM’de kurulan araştırma komisyonunun yazdığı raporun ‘AİHM’deki yargılamalar’ gerekçe gösterilerek yayınlanmadığı ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminin 3. yılında “Meclis Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu” raporunun neden açıklanmadığı tartışma konusu oldu.

Meclis Başkanlığına sunulan ancak basılmayan rapor, Genel Kurul’da da görüşülmedi. Komisyonda görev yapmış AKP'li bir milletvekili ise raporun yayınlanmama nedenini ‘FETÖ yargılamaları’yla ilişkilendirdi.

Gazete Duvar’ın haberine göre, raporda başta CHP’nin muhalefet şerhi olmak üzere, önemli açıklamalar ve tespitler olduğuna dikkat çeken Komisyon üyesi, “AİHM’de FETÖ’cüler delil olarak kullanır diye rapor yayınlanmadı” dedi.

Rapor yayınlanmış ve Meclis’te görüşülmüş olsa 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili Meclis raporu olarak referans niteliğinde bir çalışma olarak tarihe geçecekti.