AKP'nin lebaleb kongresinde kaç kişi vardı?  İşte gerçek rakamlar...

AKP'nin lebaleb kongresinde kaç kişi vardı? İşte gerçek rakamlar...

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın "Yatay çekim olduğu için kalabalık gözüküyor" diyerek savunduğu AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'ne kaç kişinin katıldığını parti yetkilileri açıkladı.

Türkiye genelinde koronavirüs vakalarının 30 bine dayandığı günlerde, sosyal mesafe ve maske kuralına uyulmadan gerçekleştirilen AK Parti 7. Olağan Kongresi'ne 17 bin kişi katıldı. 

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın "Yatay çekim olduğu için kalabalık gözüküyor" diyerek savunduğu kongrede 81 il delegeleri ve seyirciler ile birlikte 17 bin kişinin olduğu ifade edildi.

Gazete Duvar'da "Duvar Arkası" bölümünde yayımlanan yazıda, "AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın eleştirilere karşı söylediği, 'Bir kilometrekarelik alanda inanın yatay çekimde, insanlar adeta üst üste binmiş gibi gözüküyor' sözleri de tartışmayı büyüttü. Peki sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulmayan kongreye kaç kişi katıldı? AK Partili yetkililerden edinilen bilgiye göre 81 ilden delegelerin yanı sıra partililerin de izleyici olarak katıldığı kongrede yaklaşık 17 bin kişi vardı."  denildi.