AKP'nin savaş bilançosu: 9 aylık bebek hayatını kaybetti

AKP'nin savaş bilançosu: 9 aylık bebek hayatını kaybetti

Şanlıurfa Valiliği, SDG kontrolündeki bölgelerden atılan havan mermileri nedeniyle biri bebek iki kişinin yaşamını yitirdiğini, 46 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit olmuştur.Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklama şu şekilde:
''09.10.2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Akçakale Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."