AKP'ye öfkeli esnaf meydanlarda... "Kongreleri lebaleb doluyken, virüs sadece esnafa mı?"

AKP'ye öfkeli esnaf meydanlarda... "Kongreleri lebaleb doluyken, virüs sadece esnafa mı?"

Konya'da Mevlana Meydanı yakınlarında toplanan bir grup lokantacı esnafı masa ve sandalye yakarak koronavirüs kısıtlamalarına tepkisini ortaya koydu. Esnaflar AKP kongrelerindeki görüntülere ve çifte standarda dikkatlerden kaçmadı.

Konya'da Mevlana Meydanı yakınlarında toplanan bir grup lokantacı esnafı masa ve sandalye yakarak koronavirüs kısıtlamalarına tepki gösterdi. Esnaflar AKP kongrelerindeki görüntülere ve çifte standarda dikkat çekti.
 

Korona virüs ile mücadele kapsamında birçok sektörde işler durma noktasına geldi. Bu süreçte işyerlerinin kapalı olmasından en fazla restoran ve lokantacılar olumsuz etkilendi. Konya'da Mevlana Meydanı yakınlarında toplanan bir grup lokantacı esnafı masa ve sandalye yakarak, tepkisini dile getirdi. Konya'nın "Çok Yüksek Riskli" iller arasında bulunması ve kademeli normalleşmeye geçememesi esnafın sabrını taşırdı.


 
"KONGRE SALONLARI LEBALEB DOLUYKEN, VİRÜS SADECE ESNAFA MI VAR?"


Esnaflar, masa ve sandalye yaktıktan sonra ödemelerini yapamadıklarını da dile getirerek, çaresiz kaldıklarını ifade etti. AK Parti'nin kongreler yaptığını, esnafın dükkânlarının ise kapalı kaldığını hatırlatan esnaflar, “AK Parti kongreleri lebaleb doluyken, virüs sadece esnafa mı var?” sorusunu sordu. Esnaflar, “Korona virüsün tek sorumlusu biz miyiz, artık dayanacak gücümüz kalmadı. Dükkanlarımızın bir an önce açılmasını istiyoruz, evimize ekmek götüremez olduk” açıklamasında bulundu.


Konya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Ali Osman Karamercan da şunları söyledi: “Esnaf bitik. Dayanacakları gücü kalmadı. Esnafın durumu gerçekten hiç iyi değil. Esnaf, bunalıma girdi. Çark dönmüyor.”