Akşener Karaman’da Atatürk portresi ile karşılandı

Akşener Karaman’da Atatürk portresi ile karşılandı

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener ikinci mitingi için Konya'dan Karaman’a geldi. Akşener’in konvoyunu vatandaşlar sık sık kornalarla ve el sallayarak selamlarken şehrin girişine kadar gelen çok sayıda Karamanlı vatandaşlar ellerinde çiçekler, Türk Bayrakları ve İYİ Parti flamaları ile Akşener’i il sınırında karşıladı.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Akşener, Karaman'da dolu altında bekleyen vatandaşları arabasından inerek teker teker tokalaştı. Burada Akşener'e Atatürk portresi hediye edildi.

Bir vatandaş ise Karamanoğlu Mehmet Bey'in “Bundan sonra divanda, dergahta, barigahta, mecliste ve meydanda Türkçe'den başka dil kullanılmaya” yazılı fermanı hediye etti.

AKP'Lİ BAŞKANA TEŞEKKÜR

Akşener yoğun yağışa rağmen mitingini ertelemezken kalabalığı görünce şaşkınlığını gizleyemedi. 15 Temmuz Aktekke Meydanı'nda yapılan mitingte Akşener ‘Cumhurbaşkanı Meral Akşener' sloganlarıyla karşılandı. Akşener yağmurda ıslanan vatandaşlara ‘Hakkınızı helal edin' dedi. Bir vatandaşın “Derdimizi anlatmak için geldiğimizde saraydan bizi kovacak mısın” sorusu karşısında gülen Akşener, ‘Ben sarayda oturmayacağım ki' yanıtını verdi.

Akşener mitinginde Karamanoğlu Mehmet Bey'in Türkçe diline verdiği öneme de değinirken, 2012 yılında AKP'li Karaman Belediye Başkanı olan Kamil Uğurlu'ya da teşekkürlerini gönderdi. AKP'li eski başkan Uğurlu, o dönem karar aldırarak Karaman'daki yabancı dille yazılı tabelaların Türkçesiyle değiştirilmesi kampanyası yapmıştı.