Akşener: Kendi FETÖ’cüleri kral gibi yaşıyorlar

Akşener: Kendi FETÖ’cüleri kral gibi yaşıyorlar

İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Gümüşhane'de halka seslendi. Akşener, FETÖ iddialarıyla ilgili oldukça sert açıklamalarda bulunarak, "Neymiş FETÖ talimat vermiş. Koskoca başbakan bunları söylüyor. Tutuklatsana beni kardeşim. Ama yapamazsınız. Biz 40 kişiyiz birbirimizi biliriz. Kim FETÖ'cü ben bilirim. Çaycıyı çorbacıyı tutukladılar. Zengini kaçtı. Kendi FETÖ’cüleri kral gibi yaşıyorlar. Bana iftira atan herkes şerefsizdir, ahlaksızdır. Hadi görelim bakalım ‘Halep oradaysa, arşın

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, seçim çalışmalarına devam ediyor.

Akşener’in Rize’den sonraki durağı Gümüşhane oldu. Gümüşhane’de coşkulu bir kalabalığın karşıladığı Akşener, izdiham nedeniyle sahneye çıkmakta zorluk çekti. Vatandaşlara seslenen Akşener’in açıklamalarından satırbaşları şöyle;

“24 Haziran'da bir karar vereceksiniz. Dileğim ve umudum o dur ki Gümüşhane'den, Meral Akşener çıksın. Bütün vaatlerimizi gezilerimiz esnasında gençlerden aldığımız, hanımefendilerden aldığımız, memurdan aldığımız önerilerden oluşturduk. İnsana dokunan projeler yaptık. Bunlardan bir tanesi tarımda çalışan kadınların 5 yıllık sigortasını devletin üstlenmesi. Çiftçilerin tarlasınla barışmasının yolunu açmak. Gıda ithalatını kesmek öncelikli hedefimiz. Üretim olmadan kalkınma olmaz.

“KREDİ BORÇLARINI BİR SEFERE MAHSUS KALDIRACAĞIZ”

Gençlerin başını eğik gezdirmeyeceğiz. Bu çocuklara istihdam yaratana kadar bu çocuklara 500 lira maaş vereceğiz. Birçok insanın kredi kartlarından dolayı borcu var. Bankalar borcu onda bir fiyatına şirketlere satıyorlar. Bunu da bir seferlik ortadan kaldıracağız. Bununla ilgili bana kaynak soruyorlar. Bir tek bana soruyorlar bu kaynak sorusunu. 8 milyar Türk Lirası bu ne biliyor musunuz? 2018 bütçesinin yüzde biri. Bu para damatların, bakanların, bakan çocuklarının, bakan gelinlerinin bindiği lüks arabaların kira parası. Diyeceğim ki ‘inin o arabalardan'.

“MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ YEDİRİYORSUN”

Geleceğin en önemli savaşı su ve gıda üzerinden olacaktır. Tarımcılar mazot pahalı olduğu için, yem pahalı olduğu için tarıma küstü. Yattaki mazotu 1,5 liraya satıp, çiftçiye 3 katına satıyorsunuz. Bizim çiftçimiz rahat bir nefes alacak. 5 yıl içinde ithalatı durduracağız. Bizim en önemli 3-4 tane tarım ürünümüz var. Pancar kotalı, Sırbistan'dan et ithal ediyorlar. Konya'ya buğday ithal ediyorlar. Sırbistan'dan domuz kemiğiyle beslenmiş sığırları getirdiler. Hepimize yedirdiler. Müslüman mahallesinde salyangoz satıyorsun.

O YATAKLAR BOŞ KALINCA NE OLUYOR? SİZİN CEBİNİZDEN ÇIKIYOR”

2,5 trilyon dolarlık bir gelir var, alınan borçlarla bu gelirler nerede? Fabrika yapıldı mı? İstihdam yaratıldı mı? Bu paralar bir tek müteahhitlerin cebine girdi. Ama bunla yapılan köprülerin, çılgın projelerin sahibi siz değilsiniz. Yandaşlar bunların sahibi. İhalenin birimi hep insan, böyle bir şey olabilir mi? Hastane yapıldı yüzde 70 garanti verdiler. O yataklar boş kalınca ne oluyor? Sizin cebinizden çıkıyor. Hazine de bu projelerin garantörü. Buradan yemin ediyorum, Cumhurbaşkanı olursam bu projeleri alacağım elime inceleyeceğim.

“TRT’DEN BİR SÜRÜ AHMAK ZENGİN OLUYOR”

Nereye gitsem en büyük sorun genç işsizliği. Bunu çok ciddiye alıyoruz. Gençlere iş vermek devletimizin borcudur. Bu borcu yerine getirmek için her yıl 50 milyar dolar yatırım yapacağız. Bana iftira attılar TİKA'yı kapatacağım diye, benim ağzımdan böyle bir laf çıkmadı. YÖK'ü kapatacağım dedim, TRT'yi satacağım dedim. TRT'den bir sürü ahmak zengin oluyor. Program yapıyorlar, izleyen yok. TİKA denilen kuruluş yılda 8 milyar dolar para harcıyor. Bunun 6,5 milyar doları sizin vergileriniz. Nereye harcadığı belli değil, çalışan sayısı belli değil. Bu nasıl bir arpalıktır? Ben bunu da araştıracağım. Hırsızlık yapanları, hak yiyenleri hepsini yargı önüne çıkartacağım.

“HEPİNİZİN DAMATLARI FETÖ OKULLARINDAN MEZUN”

Neymiş FETÖ talimat vermiş. Koskoca başbakan bunları söylüyor. Tutuklatsana beni kardeşim. Ama yapamazsınız. Biz 40 kişiyiz birbirimizi biliriz. Kim FETÖ’cü ben bilirim. Hepinizin damatları FETÖ okullarından mezun. İsmail Kahraman diye bir adam var. Bunun damadı kaçak. Damadının iş yerine kayyum geldi. Kayyum kim biliyor musunuz? Diğer damadı. Çaycıyı çorbacıyı tutukladılar. Zengini kaçtı. Kendi FETÖ'cüleri kral gibi yaşıyorlar. Bana iftira atan herkes şerefsizdir, ahlaksızdır. Hadi görelim bakalım ‘Halep oradaysa, arşın burada'

“PEŞMERGEYİ 29 EKİM’DE SINIRDAN DAVULLA ZURNAYLA GEÇİRDİLER”

Aynı şeyi PKK'ya yaptılar. Barzani'ye konfeti patlattılar. Habur'da çadır mahkemeleri yaptılar. Oslo'da PKK ile kakara kikiri bu ülkeyi pazarladılar. Peşmerge tam 29 Ekim'de sınırdan davulla zurnayla geçtiler. Lahmacun paralarını bile siz verdiniz. Siz şimdi yerli ve millisin biz değiliz öyle mi? Bak aynaya orada FETÖ'yü göreceksin. Bunlar bu mücadeleyi yapamaz, para çıkarı olan yapamaz.Amerika'ya Osmanlı tokadı atacağız dediler. 4 saat görüştüler. Sonra oradan ne çıktı? Şeker fabrikalarının satışı çıktı. O fabrikaları alanlar, sakın o fabrikalara elinizi sürmeyin onları geri alacağım geri!Sizin yaptığınız her hatanın sonucunu bu vatan evlatları canıyla ödüyor. 24 Haziran'da bir karar vereceksiniz, ya bu devran devam edecek ya da her şey değişecek. Çocuklara, kadınlara uzanan elleri yakacağım! Gençlerimiz iş bulacak. Parlamenter sistemi daha sağlam bir şekilde inşa edeceğiz. AKP'den kağıt götürmeden çocuklarınız uzman çavuş olamıyor, taşeron işçi olamıyor. Çocukların cebinde 1 TL var. Bakan çocuğunun hatırlayın, bakan soruyor “Oğlum hangi evdesin?” diyor kaç tane evleri var düşünün. “Evde para var mı oğlum?” diyor. Çocuk da diyor ki “Az para var 2 trilyoncuk”Senin çocuğunun cebinde 2 lira varken, bakan çocuklarının cebinde 2 trilyon varsa bu düzen değişecek! Bakan çocuklarının değil vatan çocuklarının yanında duracağız! Bizim için canını koruyan polislerimizin 3600 problemi var. 3600 diye diye Sayın Erdoğan başta olmak üzere herkes 3600 ek göstergeyi konuşur oldu. Ben polislerin nasıl yaşadığını biliyorum. Çoluk çocuk göremiyorlar.

“O 3 BİN KORUMAYLA BEN 3 KORUMAYLA GEZİYORUM”

O 3 bin korumayla geziyor. Ben 3 korumayla geziyorum. İmanla korku aynı yürekte olmaz. Biz eğer inanmışsak ecele iman etmeliyiz. Buna iman ettiğin zaman korku senden korkar. Belinde silah olanlar tehdit ettiği zaman masaların altına nasıl saklanıldığını gördüm.”