Akşener, Kızılcahamam'a gitti... Yangından zarar gören esnaf, yardım bekliyor

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde çıkan yangında hasar gören Kasaplar Çarşısı'nı ziyaret ederek, esnafın dertlerini dinledi.

ANKARA-İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde çıkan yangında hasar gören Kasaplar Çarşısı'nı ziyaret ederek, esnafın dertlerini dinledi. Esnafın önerilerini de dinleyen Akşener, konuya ilişkin Çevre ve Şehirçilik Bakanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ile görüşmeler yapacağını ifade etti.
Akşener, Kızılcahamam'da Kasaplar Çarşı'sında yaşanan yangın sonrası dükkanları küle dönen esnafı ziyaret ederek, mağduriyetlerini dinledi.  Ziyaret sırasında basın mensuplarına açıklama yapan Akşener, yangın nedeniyle hasar gören 14 işyeri sahibi ve çalışanlarının sorunlarını anlayıp, mağdur olanlarla görüşüp taleplerini ve nasıl bir yol izlemek gerektiğini öğrenmek için geldiğini belirtti.

aksener-esnaf1.jpg

Muhalefet partilerinin görevinin milletin avukatlığını yapmak olduğuna dikkat çeken Akşener, şunları söyledi:

“İktidar partilerinin işi çoktur, bizimse zamanımız vardır çünkü biz hizmetin içinde yer almadığımız için eksiği gediği görüp iktidara bunu iletmekle ilgili bir görevdir bu, bu görevi yapmak için buradayız. Dolayısıyla arkadaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi, çok hızlı bir biçimde giderilmesi uzamaması için. Mesela bir arkadaşımızın yanında 8 kişi çalışıyormuş. Bir dürümcüde 50 kişi çalışıyormuş. Bunların dolaylı dolaysız sistemini düşündüğümüz zaman pandemi döneminde pek çok insanın aynı zamanda sadece dükkan sahiplerinin değil orada çalışanların onların ailelerinin hatta köylünün yetiştirdiği ürünün de satıldığı işlendiği alanlar buralar. Dolayısıyla bu mağduriyetlerin çok daha geniş olduğu ortaya çıkıyor. Bunların giderilmesi için bir muhalefet partisi lideri olarak benim üzerime ne düşüyorsa onu yapmak ve yerinde öğrenmek için geldim.”