Alkol helal mi haram mı? İşte bugüne kadar yapılan en çarpıcı yorum!

Alkol helal mi haram mı? İşte bugüne kadar yapılan en çarpıcı yorum!

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, alkole peş peşe yapılan zamlarla ilgili konuşurken, alkolün helal mi yoksa haram mı olduğuna ilişkin çarpıcı bir yorumda bulundu.

Muhalefetin, AKP iktidarının vatandaşların yaşam tarzına müdahale etmek için yaptığını öne sürdüğü "alkol ve tütün zamları" ile ilgili Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Independent Türkçe'den Lale Elmacıoğlu'na açıklamalarda bulundu.

MART AYINDA EYLEM HAZIRLIĞI

Haberde, Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, "fahiş" olarak nitelendirdiği zamlara tepki gösterirken, mart ayında eylem hazırlığında olduklarını söyledi.

"ALKOLÜN VERGİSİ VE SATIŞI HELAL AMA İÇMESİ HARAM"

Özgür Aybaş, alkolün helal ve haram olmasıyla ilgili dikkat çeken ifadelerle zamlara tepkisini şu şekilde aktardı:

"Vergisi ve satışı helal ama içmesi haram. Bu ideolojik değil de nedir? Vergilendirilmiş alkol, ülkemizde caizdir. Aksini iddia ediyorlarsa içkiden vergiyi kaldırsınlar. Alkolde ÖTV'yi kaldıranın yüzde 10 blok oyu garanti. Doğalgaz ve elektriğe de zam geliyor, orada da mı toplum sağlığı düşünülüyor? Ortada toplum faydasına uymayan bir durum var. Vatandaşın sağlığını korumak istiyorsan doğru fiyatlandırma yap. Bu ülkede üretiliyor bunlar. Dünyada üzüm üretiminde ilk 5'teyiz ama bandrol kotası var, o nedenle Avrupa'ya satılıyor."