Alparslan Türkeş'in oğlundan Bahçeli'ye ağır sözler: Bahçeli’nin Türk düşmanı olduğunu bilirdik bir de...

Alparslan Türkeş'in oğlundan Bahçeli'ye ağır sözler: Bahçeli’nin Türk düşmanı olduğunu bilirdik bir de...

Alparslan Türkeş Vakfı'nın düzenlediği Alparslan Türkeş'i anma etkinliğine düzenlenen saldırıya, Alparslan Türkeş'in ailesi tepki gösterdi. Türkeş'in oğlu Bahçeli hakkında, "Bahçeli'nin Türk Düşmanı Olduğunu Bilirdik, Bir de İslam Düşmanıymış" dedi.

Alparslan Türkeş Vakfı'nın düzenlediği Alparslan Türkeş'i anma etkinliğine düzenlenen saldırıya, Alparslan Türkeş'in ailesi tepki gösterdi. Türkeş'in oğlu Bahçeli hakkında, ""Bahçeli'nin Türk Düşmanı Olduğunu Bilirdik, Bir de İslam Düşmanıymış" dedi. 

Ankara'da düzenlenen Alparslan Türkeş Anması etkinliğine saldırı düzenlendi. MHP İl Başkanı Turgay Baştuğ'un hedef göstermesinden sonra 50'ye yakın terörist, etkinliğin düzenlendiği salonun kapısında çevik kuvvet polislerinin beklemesine rağmen salona girerek, Başbuğ Alparslan Türkeş'e, Kuran tilavetinden sonra dua edildiği esnada sahnedeki bayrakları alıp protokole saldırdı.

"Bahçeli İlk Günden Beri Vakıftan Rahatsızdır"

Saldırı sonrasında TamgaTürk'e konuşan Alparslan Türkeş'in eşi, Seval Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Alparslan Türkeş Vakfı'ndan ilk günden beri rahatsız olduğunu söyledi. Türkeş, “Alparslan Türkeş Vakfı, Başbuğ’un vefatının hemen akabinde kuruldu. Asıl amacı Başbuğ’un mezarının bakımını yapmak ve hatırasını yaşatmaktır. Ancak Devlet Bahçeli ilk günden beri vakıftan rahatsızdır. İlk günden beri vakfı istemiyor.” ifadelerini kullandı.

"Bahçeli'nin Türk Düşmanı Olduğunu Bilirdik, Bir de İslam Düşmanıymış"

Saldırıya tepki gösteren bir diğer isim de Başbuğ Alparslan Türkeş'in oğlu, Ahmet Kutalmış Türkeş oldu. TamgaTürk'e konuşan Kutalmış Türkeş, ”Evvela bir hukuk devletinde kimse kimsenin toplantısını basamaz. Demek ki hukuk devleti değiliz. 

Sonra, Başbuğ’un ailesinin kurduğu Alparslan Türkeş vakfı Türkeş anmayacak da, Türkeş’in ajan dediği Bahçeli mi anacak? Bahçeli’nin Türk düşmanı olduğunu bilirdik. Tam fatiha okunurken etkinlik basmaya adam yolladığına göre aynı zamanda İslam düşmanıymış. 

"Saldırıları İçişleri Bakanlığı Organize Ediyor"

İşin şu tarafı da var. Polis bakıyor, izliyor. O kadar saldırı var, bir tane gözaltı yok. Demek ki bu saldırıları İçişleri Bakanlığı organize ediyor.”

Sahnede bulunan Türk bayrakları ile protokole saldırıldı. Sahnede yer alan Başbuğ Alparslan Türkeş'in fotoğrafı terörist saldırganlar tarafından devrildi. Mübarek Türk bayrakları ayaklar altında kaldı.