Ankara Büyükşehir'den "deprem yardımı" ile ilgili önemi uyarı

Ankara Büyükşehir'den "deprem yardımı" ile ilgili önemi uyarı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen depremlerin ardından Büyükşehir Belediyesi adına nakdi yardım talep edenlere karşı vatandaşları uyardı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen depremlerin ardından Büyükşehir Belediyesi adına nakdi yardım talep edenlere karşı vatandaşları uyardı. ABB’den yapılan açıklamada, “Belediyemizin böyle bir uygulaması olmayıp hiçbir suretle nakdi yardım toplanmamaktadır. Art niyetli kişilere itibar edilmemesini önemle rica ederiz” denildi. 

PARA YARDIMI UYGULAMASI YOK

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından yardım kampanyası başlatan ABB, belediyenin adını kullanarak nakdi yardım talep edenlere karşı vatandaşları uyardı. ABB’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle dendi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi adına kapı kapı dolaşarak ‘deprem bölgesi için yardım toplanıyor’ ifadeleriyle para talep edildiği bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. Belediyemizin böyle bir uygulaması olmayıp hiçbir suretle nakdi yardım toplanmamaktadır. Art niyetli kişilere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.”

a830f15d-2460-4e7a-8ceb-19b205cc3f2c-w.png