Ayasofya İmamı Boynukalın'dan Erdoğan'ı kızdıracak beğeni!

Ayasofya İmamı Boynukalın'dan Erdoğan'ı kızdıracak beğeni!

AKP'den gelen tepkilerin ardından Ayasofya başimamı Mehmet Boynukalın sessizliğini koruyor ama yaptığı bir beğeni ile Erdoğan'ı kızdıracağı öngörülüyor.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Boynukalın’ı etiketleyerek dün verdiği tepkinin yankıları sürüyor. Turan şunları yazmıştı: 
 
"Sayın Boynukalın Ayasofya'nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte! Bir siyasi değil, kardeşiniz olarak bu mecrada/usulle olmanızın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim"


Turan'ın bu tepkisinin ardından Boynukalın henüz sessizliğini bozmadı ama beğendiği bir Tweet dikkat çekti. AKP'den gelen tepkilerden sonra Boynukalın'ın Erdoğan'a hakaretten tutuklanan Levent Özeren'in bir tweetini beğendiği görüldü.

TWEETTE NE VAR?


Boynukalın'ın beğendiği tweetin hedefinde ise Bülent Turan var. Özeren 21 Mart'ta Turan'ın kendisini engellediği bir fotoğrafı paylaşarak "Bülent Turan'a ayna tutunca gözleri kamaştı" notunu düştü.

Özeren'in Turan'ın hakaret ettiğini öne sürdüğü bir kareyi paylaşarak "Hatırladın mı? Sen bana ahlak dersi vermeye kalkmıştın. Hem de iki kez. Biri 2017'de, biri 2020'de. Biz senin söylediklerini sana söylesek ne kadar yatarız. Sana bir şey olmaz. Devir o devir..." ifadelerini kullandığı görüldü. 


Takipçilerinin beğenisini sorduğu ve tepki gösterdiği Boynukalın "Ben beğenmedim, bir yanlışlık olmuş" cevabını verdi. 

bu.jpg