Aykut Erdoğdu, skandal ses kaydının ardından konuştu! İstifa edecek mi? İşte yanıtı!

Aykut Erdoğdu, skandal ses kaydının ardından konuştu! İstifa edecek mi? İşte yanıtı!

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, yaşadığı ses kaydı skandalının ardından gazeteci İsmail Saymaz'a konuştu ve istifa edip etmeyeceğine dair soruyu yanıtladı.

CHP'li Aykut Erdoğdu'nun eski eşi Özge Erdoğdu'nun ismi ile açılan bir hesapta paylaşılan görüntülü ses kaydı sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Kayıtta Erdoğdu'nun yeni eşi ile ilgili dikkat çeken ifadeleri yer alıyordu.

Yaşanan olayın ardından Aykut Erdoğdu, eşi Tuba Torun'un olanlara dayanamayarak hastanelik olduğunu söylemişti.

Erdoğdu, sessizliğini bozarak Halk TV yazarı İsmail Saymaz'a konuştu. İşte Saymaz ve Erdoğdu arasında geçenler:

İsmail Saymaz: Dün eski eşiniz aranızdaki konuşma kaydını yayınladı. Ne düşünüyorsunuz?

-Ne yapacağım bilmiyorum. Çocuğumun annesi. Ama bütün her şeyimizi, yurtdışında biriktirdiğim her şeyi (boşanırken) bıraktım. Bir ceketimle çıktım, biliyor musunuz? Sonuçta mutlu olmaya çalıştım. Bir de herkes şey diyor, ‘Yok işte CHP listelerinde torpil!’

Konuşmadan o sonuca varılıyor.

Üzüldüğüm husus şu, bu kız ne yapmışsa emeğiyle yapmış. Ben de öyle. Yani evlilikler biter. Emin olun, o kadar çok uğraştım ki, (eski eşimle) bir yıl birbirimizi görmedik. Sonuçta bu ülkede bir şeyler yapabilirdim, şimdi geldiğim hale bakıyorum.

"SANKİ TUBA'YA TORPİL YAPILMIŞ"

En çok yüklendikleri yer, sanki Tuba’ya torpil yapılmış. Tuba listelerde yoktu. Tek tek oy topladı. Ben de oy topladım. Ve ben, onun için dedim ki ‘Beni listeden çıkarın.’ Genel Başkanı onun için aradım. Ben giremedim mesela ama Tuba listeleri delerek girdi. CHP’yi bunun üzerinden yıpratmaları çok anlamsız, çok kötü…

"ARADIM GENEL BAŞKANI"

Torpil olsa listeye girer. Disiplin Kurulu’nda olmasına rağmen listeye yazılmadı. Ben de üzüldüm yani, listeye yazılmamasına. O zaman ekiptik, beraber çalışıyorduk. Aradım Genel Başkanı ‘Efendim ben de çıkayım listeden’ diye. Genel Başkanı önce de aramıştım girmeyeyim diye. Sonuçta ben listede olmama rağmen giremedim. Tuba listede olmamasına rağmen delerek girdi. Birincisi, bu çok büyük bir haksızlık.

"BİR EVİM, BİR ARABAM, BİR SÜRÜ BORCUM VAR"

İkincisi, aşırı tahrik edildiğim bir konuşmada hani insan kavga ederken bir şeyler söyler... Ya ben bu kızla evlendim. Bunun böyle kamuoyuna düşmesi çok kötü oldu. Diyorum ki devlette yetiştim şimdiye kadar hep çok dikkat ettim. Bir evim, bir arabam var, bir sürü borcum var. Ceketimle çıkmış gelmişim, bütün yurtdışı görevlerim, Hazine’de çalıştıklarım, milletvekilliğim, her şeyi eski eşime bıraktım geldim. Yani çocuğumun annesi, gıkımı çıkaramıyorum.

İsmail Saymaz: Tuba Torun’un sağlık durumu nasıl?

"İNSAN İÇİNE NASIL ÇIKACAĞIM DİYOR"

Kötü yani. Sakinleştirici veriyoruz. ‘Ben insan içine nasıl çıkacağım’ diyor, ‘Bugüne kadar hep tek başıma kaldım, nasıl çıkacağım nasıl bakacağım insanların yüzüne’ diyor.

İsmail Saymaz: Siz ne yapmayı düşünüyorsunuz? Bir karar aldınız mı?

"BİR KARİYER BEKLENTİM YOK"

Yok bir karar almadım. Şöyle, bir ekonomik kriz ortamında, herkesin moralinin çok bozuk olduğu bir ortamda beklenmedik bir şey çıktı ortaya. Ne yapacağım bilmiyorum. Dikkat ediyorsanız, çok uzun zamandır konuşmuyorum, sürekli çalışıyorum, ekonomik krizden nasıl çıkılır diye ve şimdi tüm çalışmaların heba olmasını istemem. Bir kariyer beklentim yok, bir şeye aday değilim, bilmem ne değilim. Ama bu insanlar beni severdi, konuştuğumu dinlerdi.

"AKP HESAPLARINDAN ÇOK AĞIR SALDIRILAR VAR"

Şimdi AKP’nin hesaplarından çok ağır saldırılar var. Bizimkiler konuşmayı yanlış anladığı için Tuba’yı torpille bir yere sokmuşuz gibi... O dönem CHP’nin yaptığı haksızlık, kayırma ya da benim yaptığım bir şey yok ki. Listede olsa haksız bir yere dışardan gelmiş olsa ben yapmış olsam tamam… Genel Başkan da biliyor. Çok üzgünüm sadece. Tamam, başıma bir sürü şey geldi ama eşim sonuçta. Düşünsene eşim hakkında bir kavga sırasında söylediğim şeyi…

ESKİ EŞİ TEHDİT ETMİŞ

İsmail Saymaz: Eski eşiniz mi bunu paylaşan?

Eski eşim paylaşmış.

İsmail Saymaz: O Twitter hesabı eski eşinize mi ait?

O hesap ona ait değil de tehdit ediyordu zaten.

İsmail Saymaz: Öyle mi?

Tabi tabi, tehdit ediyordu.

İsmail Saymaz: Bu konuşmadan haberdar mıydınız?

Şöyle diyordu zaten, ‘Sizi pişman edeceğim’ falan. Oğlum üzülmesin diye sert bir şey söylemiyordum. Bir oğlum var benim çünkü ve çocuk da perişan oldu.

İsmail Saymaz: İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?

"İSTİFA BENİM İÇİN ADAY OLMAMAM, ZATEN OLMAM"

İstifa benim için aday olmamam, zaten olmam. Buna yenilmiş olmayı da içim elvermiyor bir de uzaktan da olsa destek vermek istiyorum çünkü son üç ay kapandım çalıştım daha da çalışacağım. Tüm kalbimle söylüyorum ben devlette yetiştim. Yurtdışında okudum, halkla ilişkim vardır. Siyasette şu an çok ağır bir kriz yaşıyoruz. Benim de kolum kanadım kırıldı tabii ama dönüp bu ülkeye borcumu ödemek isterim. Hiçbir şeye aday değilim, hiçbir görev talebim yok. Genel Başkan veya parti yönetimi zor durumda bıraktığımı düşünürse hemen, o konuda çekincem yok ama şu an sağlıklı karar verecek durumda değilim çünkü Tuba’nın durumu da çok kötü.

İsmail Saymaz: Şu an hastanede misiniz?

"O KADAR ÇOK HAZIRLANDIM Kİ EKONOMİK KRİZDEN NASIL ÇIKARIZ DİYE"

Çıktık, tekrar gittik geldik. Nefes alamıyor çünkü ara ara… Tüm kalbimle söylüyorum, yeni evlendim gerçekten de temiz duygularla… O kadar çok hazırlandım ki ekonomik krizden nasıl çıkarız diye. Son 5-6 ay belki. Bu emeklere çok yanıyorum, düştüğüm duruma çok yanıyorum.