Ayşe Ateş o ismi verdi, devlete seslendi: "Geleni görmüyor musunuz?"

Ayşe Ateş o ismi verdi, devlete seslendi: "Geleni görmüyor musunuz?"

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş sosyal medya hesabından aldığı tehditlere karşı devlet bakanlarına seslenerek çağrıda bulundu.

Ankara'da öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, kendisine yönelik tehditler nedeniyle Adalet Bakanı Tunç ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya seslendi.

BAKAN TUNÇ VE BAKAN YERLİKAYA'YA ÇAĞRI

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ayşe Ateş, "Yeter artık, yeter! Sayın Adalet Bakanı’m Yılmaz Tunç, Sayın İçişleri Bakanı’m Ali Yerlikaya! Önceki günlerde, eşim Sinan Ateş için işlettikleri süreci benim için de işletiyorlar, diyerek Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’a bir çağrıda bulunmuştum. Bu çağrımın ardından devletimiz bana iki yakın silahlı koruma verdi. Beni ve kızlarımı kabul ettiği sırada Sayın Cumhurbaşkanı’mıza, her ne kadar koruma polisi verilmiş olsa da bu şahısların devletin polisine namlu doğrultmayacaklarından emin olmadığımı, korktuğumu ifade ettim" dedi. 

BURAK BEKİROĞLU'NUN ADINI VERDİ

Burak Bekiroğlu isimli kişinin suikastla ilgili ve kendisini hedef gösteren paylaşımlar yaptığını belirten Ayşe Ateş, "Sayın Bakanlarım dikkatinize sunuyorum: Burak Bekiroğlu isimli şahıs, kamuoyuna, Ankara’nın göbeğinde güpegündüz işlenen bu menfur cinayetin emrini kimlerin verdiğini isim isim sayıyor. Beni hedef göstererek tehdit içerikli açıklamalarda bulunuyor. Benim ve eşim Sinan Ateş'in FETÖ’cü olduğu iftirasını atıyor. Eşim Sinan Ateş’in daha önce cinayete azmettirdiği iftirasına ilişkin imalarda bulunuyor. Neden bu paylaşımları ihbar kabul edilip ifadeye çağrılmıyor, neden elindeki bilgi ve belgeler istenmiyor, tanık statüsünde dinlenmiyor?" ifadelerini kullandı.

"GELENİ GÖRMÜYOR MUSUNUZ?"

Burak Bekiroğlu'nun yazdıklarının ihbar kabul edilmesini isteyen Ateş, şöyle devam etti:

"Sayın Bakanlarım tekrar tekrar dikkatinize sunuyorum: İki buçuk yıl evvel bu süreci, katledilen eşim Sinan Ateş için de başlattılar: FETÖ’cü iftiralarıyla itibarsızlaştırma, sosyal medyadan açık tehdit ve ardından sokak ortasında, güpegündüz suikast! Sayın Bakanlarım, Geleni görmüyor musunuz? Bunlar ne güvenlik güçlerinden ne de adaletten korkuyor. Yazdıklarını ihbar kabul edin. Çağırın, dinleyin, iddialarının ispatını isteyin.

"HER AN ÖLDÜRÜLME TEDİRGİNLİĞİYLE YAŞAMAKTAN BIKTIK"

Eğer elinde benimle, Sinan’la, bu suikastla alakalı ortaya attığı iddialara ilişkin en ufak bir kanıt varsa ortaya koysun. Yoksa da hukuken gereği neyse o yapılsın. İmalı paylaşımlardan, hakaretlerden, iftiralardan yorulduk, tükendik! Her an öldürülme tedirginliğiyle yaşamaktan bıktık! Artık bunlara 'Dur!' deyin. Size yalvarıyorum: Bu ülkede ikinci bir 'Kırmızı Pazartesi' yaşanmasına izin vermeyin. Çocuklarımı yetim bırakmayın."

ekran-goruntusu-2024-06-19-085617.png