Ayşe Ateş'ten Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu hakkında dikkat çeken sözler

Ankara'da öldürülen Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, CHP lideri Özgür Özel ve CHP'nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında dikkat çeken sözler sarf etti.

Ankara'da sokak ortasında öldürülen Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş CHP Genel Merkezi’nde Özgür Özel ile bir araya geldi.

Ateş, özel kaleminin önceki hafta AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşebileceğini söylemesine rağmen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından sonra kendisine randevu verilmediğini belirtti. Ateş’in açıklamalarının ardından İletişim Başkanlığı kaynakları, Erdoğan’ın birkaç gün içinde Ateş ile görüşeceğini aktarıldı.

Suikasta kurban giden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, CHP lideri Özgür Özel ile görüştü. Kızlarıyla birlikte geldiği CHP Genel Merkezi’nde yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından Ateş, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılacak görüşme öncesi bu ziyaretin bir anlamı olup olmadığı sorulan Ateş, Özel’i 1 Temmuz’da ilk duruşması yapılacak Sinan Ateş cinayeti davasına davet ettiğini söyledi. Özel’in mahkemeye geleceğini belirten Ateş, “Bu konuya çok insanı bir şekilde yaklaşıyor. Siyasetin dışında tutarak, sanırım evlatlarımın olmasının bunda büyük bir etkisi var” dedi. 

"SİNAN'IN DOST BİLDİKLERİ DÜŞMAN, DÜŞMAN BİLDİKLERİ DE DOST OLDU"

Ateş, şöyle devam etti:

“Sinan hayattayken Özgür Bey hakkında da, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu hakkında da zaman zaman ağır söylemleri oldu. Bunu bilmelerine rağmen gerçekten bize çok sahip çıktılar. Tüm CHP ailesine çok teşekkür ediyorum. Sinan’ın dost bildikleri düşman, düşman bildikleri de dost oldu. Biz de bunu çok acı bir şekilde tecrübe ettik.”