Babala TV kurucusu Oğuzhan Uğur: "Beni korkutamazlar, yıllarca Silivri’ye gitmiş gelmiş adamım"

Babala TV kurucusu Oğuzhan Uğur: "Beni korkutamazlar, yıllarca Silivri’ye gitmiş gelmiş adamım"

Deprem bölgesindeki yardım faaliyetleri nedeniyle hedef alınan Babala TV kurucusu Oğuzhan Uğur, "Bahçeli’nin açıklamasıyla biraz irkildik. Kendisinin yanlış bilgilendirildiği kanaatindeyim. Konunun örgütlü kötülük olduğunun farkındayız" dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası bölgede yardım faaliyetlerinde bulunan ve hedef gösterilen Babala TV kurucusu Oğuzhan Uğur, açıklamalarda bulundu.

halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtlayan Oğuzhan Uğur, "Benim bir videomda AFAD gönüllüleri şöyle diyor: “Hakkımızı helal etmeyeceğiz, bizi koordine edemediler.” Ben de diyorum ki “Şikayet edeceğiniz çok şey var ama şimdi değil.” Bu video onların canını sıktı. Sanırım biz çok daha hızlı koordine olduk. Birileri şovunu yapacaktı, bazı tarikatlar filan… Zaten bize saldıranların algoritmasına baktık" ifadelerini kullandı.

"Hepsi birbiriyle bağlantılı troller" diyen Uğur, "Hatta WhatsApp gruplarında “Oğuzhan ve Haluk’a sallayın” diyenler olmuş. “Adamlar yardım ediyor, niye yapalım” diyenleri gruptan atmışlar" ifadelerini kullandı.

"Baraj içerikli bir twiti gerekçe gösteriyorlar" sorusuna Uğur, "Onu da kanıtladık 50 bin kere" dedi ve şunları anlattı:

"Kültür Bakanlığı’ndan bir kadın arıyor, ses kaydı var, savcılığa verdik, diyor ki “Uydudan su basma görüntüler geliyor.” Bizimkiler tweet atıyor. 7’sinde oluyor bu. Dört gün sonra “Baraj patladı” haberi geliyor. Sahadan yayıyorlar. Megafonlarla bir grup bağırıyor. AFAD’çılar sirenlerini açıp kaçışıyor. Murat Ağırel aradı beni, soruşturma açıldığını duyunca. Diyor ki “Ben oradaydım. Sizin tweetinizle alakası yok.” Bölgede internet çekmiyor. Bölgeden barajla ilgili beş tweet atılmış. İnternetin çekmediği yerde bir tweetin infiale yol açması mümkün değil. Sonra baktım ki, Emniyet’ten aranıyorum. Allahtan, gelip beni almadılar."

"BAHÇELİ'NİN YANLIŞ BİLGİLENDİRİLDİĞİ KANAATİNDEYİM"

İfade verdiğini aktaran Uğur, "Dedim ki Beyaz TV Ana Haber’de diyor ki “Megafonlu şahıslar.” Binin üzerinde insan, göçük altından çıkarılmasına yardımcı olduklarımız da içerisinde, soruşturmayı duyunca dediler ki “Biz şahidiz ne olduğuna, ifade verelim.” Bir çoğunu TC’sini gönderdim. Biz 04.04’te kargaşa sonrasında şöyle bir tweet atmışız: “Bir yalan yüzünden insanlar ortalığı boşaltıyormuş, böyle bir durum yok, insanların desteğe ihtiyacı var" dedi.

"Savcılıktan arayan soran yok" diyen Uğur, "Bahçeli’nin açıklamasıyla biraz irkildik. Kendisinin yanlış bilgilendirildiği kanaatindeyim. Konunun örgütlü kötülük olduğunun farkındayız. Bunlarla uğraşacağıma belki iki tane tır koordine edecektim" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU DESTEK VERDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aradığını ve desteklerini belirttiğini kaydeden Uğur, şunları anlattı: "“Nasılsın” dedi. “İyiyim, bu bizi yıldıramaz” dedim. “Moralini yüksek tut. Her şeyin farkındayız, teşekkür ediyoruz yaptıkların için, yanındayız” dedi. AK Partili vekiller de söyledi."

"Sizde bir kaygı yarattı mı?" şeklindeki soruya Uğur, şu yanıtı verdi:

"Ben de hiçbir endişe yok. Çünkü hiçbir hatamız olmadığının farkındayım. Alnımız açık. Üzüldüğüm şey şu: Bize gelen gönüllü çocuklar 20-25 yaşında. Bu çocuklar elbette korktular. Düşünsenize, koskoca Bahçeli çıkıp bir şeyler söylüyor, Soylu açıklama yapıyor. Çocuklar zaten bu insanlardan hep korktular. Ben de onların korkusunu gidermek için mesai harcadım. Hukuk profesörleri kalktı, Babala’ya geldiler. Dediler ki “Merak etmeyin, suçunuz yok.” Topladım çocukları, dedim ki “Korkmayın, buradayız.” Dün bir video paylaştım. Paylaştığım videoda “AFAD’a gerek yok, ben yaparım” diyorlar. Biz jandarma komutanlarıyla eşzamanlı çalıştığımız için birisi yolluyor tırı, diyor ki “Bunun koordinasyon için AFAD’ı arayayım mı” O da diyor ki “AFAD’a gerek yok, ben hallettim.” Onu bile alıp…

"BENİ KORKUTAMAZLAR, GİDER YATARIM"

Büyük bir çirkinlik var. Beni zaten korkutamazlar. Ben yıllarca Silivri’ye gitmiş gelmiş adamım. Ayrıca çoluğum yok çocuğum yok, gider yatarım. Ekibimizdeki koordinasyonun bozulmasını neredeyse sağlıyorlardı ama toparladık. Babala TV tweetlerini durdurdum. Durdurmamın sebebi korkmak değildi. Sebebi şu: artık göçük altından çok ses almıyoruz. Az ihbar geliyor. Biz tırlarımızı, çadırlarımızı koordine etmeye devam edelim. Mesela yurt dışından elektrik için güneş panelleri geliyor, hemen valiliklerle iletişime sokuyoruz."

Uğur ayrıca her zaman devletle koordineli çalıştıklarını belirtti.