Bahçeli, Erdoğan'ın teklifini reddedince MHP tabanı isyan etti

Bahçeli, Erdoğan'ın teklifini reddedince MHP tabanı isyan etti

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni kabine için Devlet Bahçeli'den bir ad istediğini ancak MHP liderinin bu teklifi reddettiğini yazdı. MHP tabanının Bahçeli'nin bu tavrına tepkili olduğu iddia edildi.

Deniz Zeyrek, Sözcü’deki bugünkü yazısında AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli arasında yaşanan görüşmenin detaylarını açıkladı.

Zeyrek, şu ifadeleri kullandı:


 
“Cumhur İttifakı’nın iki partisi bir hafta arayla büyük kongre toplayınca, Ankara’da “iktidar kanadında 18-24 Mart haftası çok önemli gelişmeler olacak” beklentisi oluşmuş.

MHP kanadı bu bilgiyi teyit etmese de AK Parti tabanında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın MHP lideri Devlet Bahçeli’yle görüşmelerinde kabine için isim istediği, ancak Bahçeli’nin kabul etmediği konuşuluyor.

Belli ki AK Parti tabanı, Erdoğan’ın parti yönetimiyle birlikte kabinesini de değiştirmesini bekliyor. Parti yönetimindeki önemli bazı isimlerin kabineye alınması isteniyor.

İkinci bir beklenti de Aile ve Çalışma, Kültür ve Turizm, Çevre ve Şehircilik gibi bakanlıkların ayrılma Böylece mevcut bakanlar yerinde kalsa dahi üç ya da dört yeni isim kabineye girebilecek. Siz de göreceksiniz, bugünden mart sonuna dek en çok iktidar partilerindeki değişimleri kabine değişikliği ihtimallerini konuşacağız.”