Bahçeli kimi hedef aldı? "Alçaktır, korkaktır, günahkârdır!"

Bahçeli kimi hedef aldı? "Alçaktır, korkaktır, günahkârdır!"

MHP lideri Bahçeli, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde bulunan camiye yönelik saldırıya sert tepkisini dile getirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Güney Kıbrıs’ta bir camiye yönelik gerçekleştirilen saldırıya tepki gösterdi.

 

Bahçeli şöyle dedi:

Kıbrıs Rum Kesimi'nin Limasol kentindeki bir camiye yönelik nefret dolu saldırıları lanetliyorum. 1821 Mora ayaklanmasının 200.yıldönümü münasebetiyle Türklere ölüm sloganları atanlar, cami duvarlarına mavi boyayla haç resmi çizenler alçaktır, korkaktır, günahkârdır. Mora ayaklanması, Türk milletinin geçmişine damga vuran kanlı ve kahredici facialardan birisidir. Ve bu ayaklanmada gerçek manada bir soykırım yaşanmıştır. 40 bine yakın Müslüman Türk katledilmiştir. Ne ibretliktir ki, beşeriyet bu toplu katliama karşı hala suskundur.

Müslüman Türk'ün kanından beslenen canilerin torunlarına tavsiyem, sabrımızı taşırmamaları, tahrik ve tacizlerinden derhal vazgeçmeleridir. Çünkü Mora ayaklanmasının rövanş sayfası henüz görülmemiş, bu hesap henüz kapanmamıştır. Bu vesileyle Mora ayaklanmasında şehit edilen, şiddet ve dehşet tüneline sokularak hayatlarını kaybeden Müslüman Türklere Allah'tan rahmet diliyor, hepsini saygı ve şükranla anıyorum. Kanımız hala yerdedir, günü geldiğinde bedeli muhasım odaklara elbette ödettirilecektir.