Bahçeli'den sokak köpeklerinin uyutulmasına ilişkin açıklama: Hudutsuz, sınırsız sevgi, bir şeye yaramıyor

Bahçeli'den sokak köpeklerinin uyutulmasına ilişkin açıklama: Hudutsuz, sınırsız sevgi, bir şeye yaramıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sokak hayvanlarına ilişkin tepki çeken düzenleme hakkında “Türkiye ikiye bölünmüş vaziyette. Önerilen şekli tam bilmiyorum. Uyutulunca nasıl uyutulacak? Ne kadar uyutulacak? Kim uyutacak? Sınırı ne kadar?" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam'da bir otelde düzenlenen Ülkücü Ocakları İl Başkanlarına Yönelik Eğitim Programı'nda öğle yemeğinde gazetecilerle bir araya geldi. 

Soruları yanıtlayan Bahçeli, sokak hayvanları ile ilgili tartışmalara ilişkin "Sokak hayvanları ile alakalı çok önemli tartışmalar başladı. Farklı farklı düşünenler de var; ama buna bir çözüm üretebilmek için bir ağız birliği de var. Zannediyorum Meclis'te veya hükümet nezdinde konu ele alınacak. Belediyeler üzerinde de tasarruflar sağlanacak. Buna da bir son verilecek herhalde" dedi.

Bahçeli, şunları söyledi:

- Önerilen şekli tam bilmiyorum. Uyutulunca nasıl uyutulacak? Ne kadar uyutulacak? Kim uyutacak? Sınırı ne kadar? Bunları bilen yok. Hayvanların sevgisi üzerinden çok aşırı derecede yorum yapanlar, şimdi sokak hayvanlarından şikayet etmeye başladı. Demek ki hudutsuz, sınırsız sevgi, bir şeye yaramıyor. Ben televizyonlardaki tartışmaları dinliyorum. Türkiye ikiye bölünmüş vaziyette, ağırlık kazanan şey ise köpeklerin uyutulması mevzusu.