Bahçeli'nin Akşener'e çağrısı başka partilerin de tepkisini çekti: Ne zamandan beri bir parti başka bir partinin kurultayını yönlendiriyor?

Bahçeli'nin Akşener'e çağrısı başka partilerin de tepkisini çekti: Ne zamandan beri bir parti başka bir partinin kurultayını yönlendiriyor?

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, Cumhur İttifakı'nın liderlerinin İYİ Parti'nin iç işlerine karıştığını belirterek "Partilerin iç işlerine karışanları demokrasi ve bağımsızlık adına kınıyoruz" dedi.

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, Cumhur İttifakı'nın liderlerinin İYİ Parti'nin iç işlerine karıştığını belirtti.

Teoman Mutlu, "Cumhur İttifakı'nın liderleri işlerini güçlerini bırakmış, kendi partilerini yönetmeyi de bırakmış İYİ Parti kurultayını dizayn etmeye çalışıyorlar. Partilerin iç işlerine karışanları demokrasi ve bağımsızlık adına kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

Mutlu, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

"Cumhur İttifakı'nın liderleri işlerini güçlerini bırakmış, kendi partilerini yönetmeyi de bırakmış İYİ Parti kurultayını dizayn etmeye çalışıyorlar. Meral Akşener'e akıl veriyor, yol gösteriyorlar. Ne zamandan beri bir parti başka bir partinin kurultayını yönlendiriyor. Bu da yeni moda mı? İyi Partililer neden bu duruma tepki göstermiyorlar, yoksa bağımsız değiller mi? Yerli ve Milli Parti olarak diğer partilerin iç işlerine karışanları demokrasi ve bağımsızlık adına kınıyoruz. Lütfen herkes kendi partisine baksın."