Bakan Koca, vaka sayısı artan ve azalan illeri açıkladı...En çok vaka artışı Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova'da

Bakan Koca, vaka sayısı artan ve azalan illeri açıkladı...En çok vaka artışı Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova'da

Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri açıkladı. En çok artan iller, Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova olurken, azalanlar ise Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri açıkladı. En çok artan iller, Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova olurken, azalanlar ise Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman oldu.

twitter-koca.jpg
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısının en çok arttığı ve azaldığı illeri gösteren bir tablo paylaştı. Tabloya göre; vakaların en çok arttığı iller, Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova olurken; vakaları hızla azalan iller ise Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman oldu. Bakan Koca'nın paylaşımı şöyle:

"100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan illerimiz Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova. Azalan illerimiz ise Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman. Vaka sayısı artış hızı azaldı. Vaka sayıları da tedbirlerle birlikte azalacak."