Başkan Muhittin Böcek'ten Manavgat'taki yangınla ilgili flaş açıklama!

Başkan Muhittin Böcek'ten Manavgat'taki yangınla ilgili flaş açıklama!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat’ta devam eden yangına ilişkin son gelişmeleri duyurdu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, TELE1’e bağlanarak Manavgat’ta devam eden yangınla ilgili son gelişmeleri aktardı. Böcek, “Aşırı derecede poyraz etkili, yangın hal devam ediyor. Siyaset üstü bir mesele olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah yarın ‘yangın söndürüldü’ haberini vereceğiz.” dedi.

Böcek'in açıklaması şöyle:

“Ciğerimiz yanıyor. Son derece üzgünüz. Dört mahalledeki vatandaşlarımızı evlerinden aldık, şimdi beşinci mahalleye başladık. 75 arazöz ve 200 personelimizle buradayız.

Bütün siyasiler burada. Ayrımız gayrımız yok. Yarın inşallah yangın söndürüldü haberini vermek isteriz. O çiftçilerimizin, üreticilerimizin hepsine inşallah hep birlikte yardımcı olacağız. İktidarıyla muhalefetiyle gereğini yapacağız. Orada başka canlarımız var, ormanda yaşayan canlarımız var. Ormanlarımız yanıyor. Bir anda dört yerde yangın başlaması çok düşündürücü. Ne olduğuyla ilgili jandarmamız polisimiz çalışıyor. Kundaklama mı, bilmiyoruz. 27 yıldır buradayım, bugüne kadar ben böylesi bir yangın görmedim.”