Belediyeden KPSS şartsız en az lise mezunu işçi alacak! İşte aranan şartlar

Belediyeden KPSS şartsız en az lise mezunu işçi alacak! İşte aranan şartlar

Belediyeler yerel seçim yaklaşırken personel alımları için ilan vermeye devam ediyor. Son olarak o belediye de KPSS şartı aranmaksızın en az lise mezunu 3 farklı alanda kamu işçi alımı yapacak.

Adana Ceyhan Belediyesi, Resmi Gazete ve İŞKUR aracılığıyla işçi alımı yapacağını duyurdu. Verilen personel alımı ilanı ile Devlet Memurları Kanunu kapsamında 26 kamu işçisi alımı yapacağı açıklandı.

600x314-iskurdan-yuzlerce-yeni-ilan-5000-tl-maas-ile-personel-ve-isci-alimi-basvuru-sartlari-nedir-1594810333854.webp

CEYHAN BELEDİYESİ HANGİ KADROLARA İŞÇİ ALACAK?

Ceyhan Belediyesi'nin bu alımlar için ihtiyaç duyduğu kadrolar şu şekilde sıralanıyor: 9 Büro Memuru (Genel), 11 Aşçı, 2 Makam Şoförü ve 4 Traktör Şoförü. Bu pozisyonlara başvuru yapacak adaylar, belirlenen genel şartlara ek olarak özel olarak belirlenen kriterleri de yerine getirmek durumundalar.

BAŞVURU KRİTELERİ

Başvuru sürecinde adayların dikkat etmeleri gereken diğer önemli kriterler arasında herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olma, deneme sürecinin başarıyla tamamlanması, ruhsal ve fiziksel olarak görevi devamlı yerine getirebilme yeteneğini belgeleme, en az 18 yaşını tamamlamış olma ve askerlik durumu (yapmış olma, muaf olma veya tecilli olma) gibi koşullar yer alıyor.

headline.jpg

Bu alımlara başvuruda bulunacak adaylar, belirtilen şartları titizlikle inceleyerek başvurularını tamamlayabilirler. Belediye, alımların cinsiyet eşitliğini gözeterek adil bir şekilde gerçekleştirileceğini vurguluyor.

kpss-306026.jpg

Adana Ceyhan Belediyesi, bünyesinde bulunan kadro eksikliklerini gidermek amacıyla toplamda 26 kamu işçisi alımı gerçekleştirecek. Kamuoyu ile paylaşılan bu alımların detayları ve başvuru şartları şu şekildedir:

Büro Memuru (Genel):

- Bilgi belge yönetimi sertifikası,

- Büro yönetimi eğitim sertifikası,

- Bilgisayarda doküman hazırlama eğitimi sertifikası,

- Bilgisayarda hızlı klavye kullanımı sertifikası.

Aşçı:

- Aşçılık eğitim sertifikası,

- Gastronomi eğitimi sertifikası,

- Gıda ve su sektöründe çalışanlara yönelik hijyen ve sanitasyon eğitimi belgesi.

650x344-iskur-typ-numarasi-nedir-typ-numarasi-nasil-alinir-1600067424418.webp

Makam Şoförü:

- Makam Şoförlüğü eğitim belgesi,

- Otomotiv bakım onarım belgesi,

- İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi belgesi,

- Öfke kontrol ve stres yönetimi belgesi.

Traktör Şoförü:

- İş Makineleri Bakım Onarım Eğitim Belgesi,

- TÇTİ İş makineleri ve ekipmanları operatörlüğünde ekipman seçimi ve verimli çalışma eğitim belgesi.

Başvuruda bulunacak adayların en az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmaları ve başvuru tarihinden önce Ceyhan ilçesi sınırları içinde ikamet etmeleri gerekmektedir. Her bir pozisyon için belirlenen özel şartlar da başvuru sahiplerince sağlanmalıdır.

Başvurular, ilanın yayımlandığı tarihi takip eden 2 gün içerisinde sadece İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Başvuruların son tarihi ise 1 Aralık 2023'tür.

Başvuru yapacak adaylar, ilan numaralarını kullanarak başvurularını [İŞKUR'un resmi web sitesi üzerinden](https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx) gerçekleştirebilirler. İlan numaraları şu şekildedir:

- Büro Memuru (Genel) İş İlanı No: 00007948009

- Aşçı İş İlanı No: 00007948008

- Makam Şoförü İş İlanı No: 00007948007

- Traktör Şoförü İş İlanı No: 00007948006