Besnili depremzede Adıyaman Belediye Başkanı'na seslendi: "Neredesin artist"

Adıyaman Besnili depremzede, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç'a tepki gösterdi.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’ın Besni ilçesinde depremzede yurttaşların sorunlarını dinledi. Besnili bir yurttaş, “Bizim başkanımızı ben 7 gündür, 8 gündür görmedim. Burada biz it gibi titriyoruz, yaşlılarımız titriyor… Burası fay hattı Pazarcık-Gölbaşı, ben bunu anamdan doğduğumdan beri biliyorum. O zaman malzemeyi hazır tut kardeşim. Devlet sensin, hükümet sensin, biraz da hazırlıklı olmamız lazım” dedi.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, ülke tarihinin en büyük felaketlerinden birisi olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği bölgeleri ziyaret etmeye devam ediyor. Tutdere, son olarak Adıyaman’ın Besni ilçesindeki depremzedelerin sorunlarını dinledi.

Besnili bir yurttaş, yaşadıkları durumu şu sözlerle anlattı:

"BİZİM BAŞKANIMIZ BEN 7 GÜNDÜR, 8 GÜNDÜR GÖRMEDİM"

“2,5 günden beri burada hiçbir yardım alamadık, tamam ülkemizin genelinde bir kıyamet var ona da bir şey demiyoruz. Ama en azından şuraya 3-4 yere çadır kurulabilir. Ordu’dan, Trabzon’dan buraya gelen kardeşlerimiz elini ısıtsın, portatif tuvalet olsun, yok. Bizim başkanımızı ben 7 gündür, 8 gündür görmedim, neredesin artist? Burada biz it gibi titriyoruz, yaşlılarımız titriyor. Buraya en azından makine da değil çadır…Bu millet, bu AFAD ekibi, bu çalışmaya gelen gönüllü kardeşlerimiz tuvaletini yapamıyor, su yok.

Burası fay hattı Pazarcık-Gölbaşı, ben bunu anamdan doğduğumdan beri biliyorum. O zaman malzemeyi hazır tut kardeşim. Devlet sensin, hükümet sensin, biraz da hazırlıklı olmamız lazım. Biz çok şey öğrendik, insanlık, merhamet, vicdan bitmemiş, vatandaşımız bize bunu öğretti. Giresunlu burada getirmiş bana çay veriyor, Ordulu adam gelmiş bana çay veriyor, benim belediyem iki tane çadırı koymuyor, ölmüşüz ya…

“TÜRKİYE’Yİ YÖNETENLER NEREDESİNİZ? VİCDANLARINIZ MI KURUDU?”

Abdurrahman Tutdere ise yetkilileri bölgeye çadır getirilmesi için çağrı yaparak; “Depremin üzerinden günler geçti, enkaz altında hala binlerce vatandaşımız, şu anda da Besni’deyiz. Hala enkaz altında insanlarımız var ve yakınlarının çıkmasını bekleyen hemşehrilerimiz dondurucu soğuğa rağmen enkazın başında bekliyorlar. Başlarını sokacak bir çadır dahi yok. Bir kez daha çağrı yapıyoruz, hiç olmazsa dışarıda kalan yurttaşlarımıza birer çadır gönderin, birer konteynır gönderin, çoğu yurttaşımız depremde can verdi, kalanlar da soğuktan donacak. Türkiye’yi yönetenler neredesiniz? Vicdanlarınız mı kurudu” diye konuştu.