BİM CEO'su Galip Aykaç'ın Bahçeli'ye yanıt vermesini o mu istedi?

BİM CEO'su Galip Aykaç'ın Bahçeli'ye yanıt vermesini o mu istedi?

Gazeteci Sedat Bozkurt, BİM Ceo'su Galip Aykaç ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında yaşanan tartışma sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BİM CEO'sunu arayarak "Çık, yanıt ver" dediği iddiasını paylaştı.

Gazeteci Sedat Bozkurt, zincir marketler ve MHP arasında yaşanan gerilime dair dikkat çeken bir iddiayı okurlarına aktardı.

Tartışmaya perde arkasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da dahil olduğunun belirtildiğini öne süren Bozkurt, bu market zincirlerinin iktidar partisinin yörüngesinde olduğunu hatırlattı. 

Kısa Dalga yazarı Bozkurt yazısında şöyle dedi:

"ÇIK, YANIT VER"

"Marketlerin örgütlü olduğu dernek başkanlığından istifa etmek zorunda kalan Galip Aykaç, Bahçeli’nin kendileriyle ilgili sert açıklaması üzerine Erdoğan'a bir biçimde ulaştı ve ne yapılması gerektiğini sordu. Aykaç'ın aldığı yanıt hayli ilginçti. Erdoğan’ın Aykaç’a 'çık yanıt ver' dediği belirtiliyor. Aykaç’ın yanıtındaki sertliğe bakılınca bu bilginin doğru olma olasılığı artıyor. Sonrasında yaşananlar Erdoğan siyasetini bilenler için şaşırtıcı değil. Tüm bu MHP’yi yoklamaların bir anlamı olduğunu unutmamak lazım."

Yazının tamamı...