Bir türlü hastanelerde boş yatak bulamayan koronavirüs hastası Aslı Özkısırlar yaşamını yitirdi

Bir türlü hastanelerde boş yatak bulamayan koronavirüs hastası Aslı Özkısırlar yaşamını yitirdi

İzmir’de takı satarak geçimini sağlayan Aslı Özkısırlar, akciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmek için 25 gün boyunca hastanelerde yatak bulamamıştı. Özkısırlar'ın vefat haberi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

İzmir’de takı satarak geçimini sağlayan Aslı Özkısırlar, akciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmek için 25 gün boyunca hastanelerde ne kadar uğraşsa da bir türlü boş yatak bulamamıştı. Özkısırlar bugün hayatını kaybetti. Özkısırlar'ın vefat haberi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

 

Aslı Özkısırlar, Twitter’da sağlık durumunu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya isyan ederek duyurmaya çalışmıştı. Günlerce süren sesini duyurma çabası neticesinde  2 gün önce hastanede yer bulunmuştu fakat geç kalındığı için iki kez kalbi duran Özkısırlar, bu sabah yaşamını yitirdi.

 

Özkısırlar’ın hastaneye yatmadan önce sosyal medya hesabından yaptığı sitem dolu paylaşım şöyleydi:

 

“Nerdeyse 10 günden fazladır hastaneye yatış için bekliyorum. Yatak yok. Ama siz yapın kongrenizi. Benim çektiğim ağrının eziyetin ne önemi var sonuçta. Sürünerek ölürsünüz umarım”

 

yyy.jpg

 

ee.png

GERİYE YÜREK BURKAN TEZGAH KALDI

 

Geçimini takı yapıp satmaya çalışan Özkısırlar’ın İzmir’de bulunan takı tezgahına yakınları tarafından renk renk çiçekler bırakıldı.

 

yy.jpg

 

GÖZLER FAHRETTİN KOCA'YA ÇEVRİLDİ

 

Geçtiğimiz günlerde, İsveç'in Malmö kentinden Türkiye'ye koronavirüs hastası babası için seslenen Leyla Gülüşken'in yardım çağrısına AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yanıt vermişti. Türkiye'den havalanan ambulans uçak İsveç'te yaşayan Emrullah Gülüşken ve ailesini Türkiye'ye getirilmişti.

Koca, bu olayı sosyal medya hesabından şöyle duyurmuştu:

 

y.jpg

 

Aslı Özkısırlar'ın vefat haberi sonrası sosyal medyada Fahrettin Koca'ya ilişkin paylaşımlar yapılmaya başlandı. Özkısırlar'ın hastanelerde yatış yapacak yatak bulamaması sonrası vefat etmesinin ardından akıllara Fahrettin Koca'nın İsveç'ten tedavi için getirttiği Emrullah Gülüşken geldi.