Bir yanda işsizler ordusu, diğer yandan çift maaşlılar ordusu...Listeye 4 kişi daha eklendi

Bir yanda işsizler ordusu, diğer yandan çift maaşlılar ordusu...Listeye 4 kişi daha eklendi

Vatandaş asgari ücrete ikinci zammı beklerken, AKP'de çift maaş alanlara dört kişi daha eklendi.

Yurttaş asgari ücretle ay sonunu getirmeye çalışıp, ikinci bir zam ümidiyle beklerken AKP'de çift maaşlılara yeni isimler eklendi. Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Ankara'da AKP'li eski Altındağ Belediye Başkanlığı yapan, daha sonra Yenimahalle'de CHP'li Başkan Fethi Yaşar'a rakip gösterilerek aday olan ve son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı'nda göreve atanan Veysel Tiryaki ile AKP eski milletvekili Ebubekir Gizligider'in de aralarında bulunduğu dört kişi çift maaşlılar tayfasına eklendi.

Habere göre, Bu isimler 2022 yılı itibarıyla YKK'DAN brüt asgari ücretin 4 misli olarak belirlenen miktarda ve 20 bin 16 TL kurul üyeliği ücreti alıyor. Bakan yardımcısı maaşı ise 39 bin 537 TL. Kurulda Eski Başbakan Binali Yıldırım'ın damadı Özkan Köylübay da yer alıyor. 

Eski Bakan Bekir Pakdemirli döneminin 4 bakan yardımcısı Akif Özkaldı, Fatih Metin, Hadi Tunç ve Ayşe Ayşin Işıkgece de YKK üyesi olarak çift maaş alıyordu.

KURULDA YER ALAN İSİMLER

Tarım ve Orman Bakanlığı Yüksek Komiserler Kurulu üyeleri 8 Nisan itibarıyla şu isimlerden oluşuyor: 

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim Yumaklı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, Özkan Köylübay ve Sadettin Atığ.