Boğaziçi direnişi 108. gününde!

Boğaziçi direnişi 108. gününde!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'ya yönelik eylemler 108. gününde devam ediyor.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'ya yönelik eylemler 108. gününde devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, atanmış rektör Melih Bulu’ya karşı nöbetin 108. gününde bir kez daha “Kayyumluk” binasına sırtlarını döndü, öğrenciler de pankartlarıyla akademisyenlerin yanında yer aldı.

Akademisyenlerin bugünkü açıklamasında şunlar söylendi:

''Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ve Yabancı Diller Yüksek Okulu da dahil olmak üzere üniversitemizdeki tüm birim, fakülte ve enstitülerin müdür ve koordinatörleri seçimle göreve gelmelidir. Şeffaf ve demokratik yollardan belirlediğimiz Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü müdürlerimiz ve Mühendislik Fakültemizin seçilmiş dekanı bir an önce görevlerine atanmalıdır.

Açıklamada dün (10 Haziran) Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümünün görüşünün okunduğu hatırlatıldı. Açıklamanın sonunda, “Bir kez daha atanmış Melih Bulu, Gürkan Kumbaroğlu, Naci İnci, Fazıl Önder Sönmez’in, bir gecede kurulan Hukuk Fakültesi’ne atanmış Selami Kuran ve görevlendirilmiş Muzaffer Eroğlu’nun istifasını talep ediyoruz.''