Bomba iddia: Gökçek Zarrab'tan para mı aldı?

Bomba iddia: Gökçek Zarrab'tan para mı aldı?

İddiaya göre Gökçek hakkında yolsuzluk, rant ve FETÖ bağlantıları ile ilgili 3 dosya var. Dosyaların gelecek günlerde devreye sokulacağı öne sürülüyor.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, istifası istendiği öne sürülen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Melih Gökçek'in, ABD'de tutuklu iş adamı Reza Zarrab’tan 300 milyon TL aldığı şeklinde iddialar bulunduğunu öne sürdü.

KRT'de Çağlar Cilara'nın stüdyo konuğu olan Okuyan, Melih Gökçek'in, bir hafta- on gündür bir takım insanlarla görüşmeler yaptığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde bazı çalışmaların içerisinde olduğunu, bunların da Erdoğan tarafından tespit edildiğini savundu.

Yaşar Okuyan, iddialara göre Gökçek ile ilgili 3 dosyanın bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"İddiaya göre Melih Gökçek ile ilgili üç tane dosya var. Yolsuzluk, rantlarla ilgili ve FETÖ bağlantıları ile ilgili. Onlara sağladığı imkanlar, imar yasasına aykırı olarak FETÖ'ye yaptığı katkılar, para yardımları, Zarrab'tan alınan paralar vesaire. Gökçek'e Zarrab'tan 300 milyon TL'lik para geldiği gibi bir sürü iddialar var. Bunlarla ilgili dosyaların önümüzdeki günlerde derhal devreye sokulabileceği iddia ediliyor."