Buğra Kavuncu ve Ali Türkşen arasında büyük kriz! Amirallerin bildirisine dair şok açıklamalar

Buğra Kavuncu ve Ali Türkşen arasında büyük kriz! Amirallerin bildirisine dair şok açıklamalar

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun 104 amirala ilişkin yaptığı paylaşımı emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen'i fena kızdırdı. Türkşen, Kavuncu'nun tepkisinin zorlama olduğunu söyledi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun 104 amirala ilişkin yaptığı paylaşımı emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen'i fena kızdırdı. Türkşen, Kavuncu'nun tepkisinin zorlama olduğunu söyledi.

Kavuncu, şahsi sosyal medya hesabından yaptığı "Emekli ya da muvazzaf güvenlik bürokrasisinin, siyasi görüşler üzerinden taraf olması ülke için en büyük tehlikedir! Siyaset, siyasetçi tarafından yapılır. Demokrasiye tehdit; kim tarafından, kime karşı yapılırsa yapılsın kabul edilemez. Ülkenin gerçek gündemi yoksulluktur." şeklinde paylaşımda bulundu.

pi.png

Türkşen, Kavuncu'nun bu paylaşımını alıntıladı ve şunları aktardı:

"Çok zorlama olmuş Buğra. Mecbursunuz tabii. Sizi de anlıyorum. Öte yandan her sivil vatandaş herhangi bir siyasi organizasyonda yer almaksızın siyasi kimlik taşıyabilir. Siyaset bir meslek değil, geleceğinin kontrolünü ele almaktır. Ve herkes anayasal hakkını kullanmakta özgürdür"

 

cccc.png

 

Kavuncu da Türkşen'in bu davranışına tepkisiz kalmayarak bunun üzerine Türkşen'in tweetini alıntılayarak şu ifadelerde bulundu:

"Zorlama olan ne Ali? Güvenlik bürokrasisinin siyaseten taraf olmaması gerektiğini söylemenin nesi mecburiyet? Yazılan metindeki endişelere şahsen ben de katılıyorum, mesele içerik değil. Ancak bunun gece vakti, bu şekilde yayınlanmasını doğru bulmuyorum.

Polisin, jandarmanın bildiriye tepkisini de mi meşru göreceğiz o zaman? "Güvenlik bürokrasisi" derken onları da kastediyorum. O da son derece yanlış ve tehlikeli. “Mecbursunuz” lafı dışında görüş ve önerilerine saygı duyuyorum. Hiçbir şeyi mecbur olduğum için yapmadım, yapmam."

 

zzzz.png