Çalış, didin, başar ama mülakatta elen! Aile Bakanlığı'na "torpil" iddiasıyla isyan ettiler... Mesaj yağdı!

Çalış, didin, başar ama mülakatta elen! Aile Bakanlığı'na "torpil" iddiasıyla isyan ettiler... Mesaj yağdı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği mülakatlarda KPSS'de yüksek puan alıp elenen vatandaşlar, isyan etti.

Milyonlarca vatandaş bir umut devlet kadrolarında çalışabilmek için KPSS'ye giriyor. Uzun uğraşların, çabanın ardından KPSS notunu yüksek alan ve bunun için sevinen vatandaşlar mülakat duvarı ile karşı karşıya kalınca, aldıkları puan hiç oluyor.

Sözcü'den Mert Öz'ün haberine göre, son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yaptığı mülakatta birçok vatandaş KPSS puanının yüksek olduğunu ancak Bakanlık mülakatından düşük puan alarak elendiğini aktardı.

Birçok vatandaş aynı konuya ilişkin sosyal medya hesaplarından da "torpilli alım" iddialarıyla Bakanlığa tepki gösterdi.

KPSS puanı ve sözlü mülakatta aldıkları sonuçla ilgili gazetemize de mesaj yağdı. İşte bazı takipçilerimizin sınav ve mülakat sonuçları...

 

 

"HAK YİYEN VİCDANSIZLAR"

Yaşanan duruma ilişkin siyasilerden de açıklama geldi. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce “Mülakatla memleket evlatlarının hakkını yiyen vicdansızlar; sanmayın bu devran dönmeyecek, sanmayın yediğiniz haklar yanınıza kalacak. Sınavda soru çalmakla mülakatta gelecek çalmak arasında bir fark yok. KPSS'de 1. olanı mülakatla 175. sıraya düşüren bu düzeni değiştireceğiz” dedi.

 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da KPSS'den yüksek puan alıp, mülakatta düşük puanla elenen vatandaşlarla ilgili şu paylaşımı yaptı:

"YAZILIDA 1'İNCİ OLAN SÖZLÜDE 175'İNCİ SIRAYA DÜŞÜYOR"

"Devlet bir KPSS sınavı yapıyor.Yazılıda 1. olan sözlüde 175. sıraya düşüyor. Yazılıda 172. Sırada olan 1. Sıraya çıkıyor. Bu hep oluyor. Yazılıda 1. Olan bu milletin evladı değil mi?Gençler bu adaletsizliğe isyan ediyor.Devletin dini adalettir. Açtığınız imam hatipler değil. Zafer Partisi Genel Başkanı olarak söz veriyorum. Mülakat uygulamasını kaldıracağız. Yazılı sınavı kazanan kazanır. Önemli olan partiniz değil, bilginizdir. Kendi yurttaşına haksızlık yapan devlet kabul edilemez."