Cami ve okul satarak belediye borcunu ödeyen AKP'li Tevfik Göksu'ya yeniden borçlanma yetkisi!

Cami ve okul satarak belediye borcunu ödeyen AKP'li Tevfik Göksu'ya yeniden borçlanma yetkisi!

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, 12 milyon liralık borçlanma yetkisi istedi. Esenler Belediye Meclisi talebi kabul ettiği ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) borçlanma taleplerine karşı olan AKP’li Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, kendi ilçe meclisinden borçlanma yetkisi aldı. Esenler Belediye Başkanı Göksu, belediyenin mali finansmanı için 12 milyon TL’lik borçlanmaya gidecek.

Esenler Belediye Meclisi mart ayı toplantısında, belediye yönetiminin istediği borçlanmayla ilgili teklifi görüştü. 12 milyon TL’lik borçlanma yetkisi muhalefet partili meclis üyeleri tarafından eleştirildi. Muhalefet partili meclis üyeleri,“Muhalefette olmak, yönetimi engellemek manasına gelmediğini düşünerek teklife evet diyoruz” ifadesinde bulundu.

Borçlanma teklifi ile ilgili olarak hazırlanan ve Esenler Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edilen Komisyon Raporu’nda şöyle denildi:

“Belediyemizin mali finansmanının yönetiminde kullanılmak üzere 12 milyon TL tutarında kredi kullanabilmemiz için, Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya yetki verilmesi hususu müşterek komisyonumuzca uygun görülmüştür.”

“KAHRAMANLIK EDASIYLA BORÇ İSTENİYOR”
Aynı zamanda İBB Meclisi’nde AKP Grup Başkanvekili olarak da görev yapan, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, 11 Mayıs 2020 tarihinde İBB’nin borçlanma talebiyle ilgili olarak, özetle şunları söylemişti:

“Kahramanlık edasıyla borç istendiği nerede görüldü ya? Kahramanlık edasıyla borç isteniyor ve bunu da tarihi bir olay olarak sunuyorlar. CHP Grubu ve İBB Başkanı bir oldu-bitti ile mahalle baskısıyla İstanbul’un geleceğini karartacak kararlar almamıza teşvik ediyorlar. Finansal dille değil, halk diliyle konuşayım. Dükkan içindeki sermaye eğer borçlarla karşılanıyorsa o dükkan bir gün iflas eder.”

cami.jpg