Kemal Kılıçdaroğlu ile Temel Karamollaoğlu'ndan ortak açıklama: Bu sözler tehdit değil midir?

Kemal Kılıçdaroğlu ile Temel Karamollaoğlu'ndan ortak açıklama: Bu sözler tehdit değil midir?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu parti genel merkezinde ağırladı. Görüşme sonrası iki lider ortak basın açıklaması yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu parti genel merkezinde ağırladı.

Görüşme sonrası iki lider ortak basın açıklaması yaptı. 

"Güzel bir toplantı gerçekleştirdik" diyen Kılıçdaroğlu, görüşme için teşekkürlerini sundu. Karamollaoğlu da görüşmeleri devam ettireceklerini belirtti.

Kılıçdaroğlu daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlamaya geçti:

(Kılıçdaroğlu'nun siyasi cinayetler açıklaması) "Daha neler olacak neleri bunlar iyi günleriniz" Bu sözler tehdit değil midir? Bu sözler herhalde "Saldırı karşısında savcılar harekete geçmeli" anlamına gelmiyor.

(Terör saldırıları) Teröre ve terör örgütlerine hep birlikte karşı çıkmak zorundayız. Sorun nereden kaynaklanıyor? Biz Suriye'ye neden girdik? Soçi'de Sayın Erdoğan ne konuştu? Meclis'in, bakanların bilgisi yok. Siz bana soru soruyorsunuz. Bu sorunun muhattabı aslında Erdoğan değil mi? Suriye'de iki askerimiz yakılırken yakılma talimatını veren IŞİD militanı tutuklanmışken kim serbest bıraktı? Serbest bırakılması için kim araya girdi? Çok soru var; Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savuruluyor.

(Harp Okulu mülakatlarını SADAT'ın düzenlediği iddiası) Doğru bilginin Genelkurmay Başkanlığı'ndan gelmesini bekliyoruz.

KARAMOLLAOĞLU: İTTİFAKLAR SEÇİM MAHALLİNE GİRDİKTEN SONRA KONUŞULMALI

(Saadet Partisi, Millet İttifakı'ndan ayrılacak mı?) İttifaklar ancak seçim mahalline girildikten sonra konuşulmalı. Bu genel bir kanaat. 'Biz bir yerde ayrılıyoruz' gibi bir netice çıkarılmamalı. Bugünkü Cumhurbaşkanlığı sistemi otoriter bir yapıya dönüştü. Ve böyle olacağını bildiğimiz için geçen seçim Cumhur İttifakı içinde bulunamayız dedik. Parlamenter sistem çalışmalarında partiler arasında görüşmelerin olması normaldir. Bir sistem değişecekse bu sistemin nasıl değişeceği konusunda siyasi partilerin çalışma yapması doğaldır.

(ABD Başkanı'nın 'Türkiye IŞİD ile mücadeleye zarar veriyor' açıklaması) Suriye tek başına bir problem olarak görülmemeli. Irak'ta bunun içindedir. ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi'ni gerçekleştirmek için burada huzurun bozulmasını istiyor. Bütün terör örgütlerinin eninde sonunda ABD ile ilişkisi vardır.

İlgili Haberler