Çapan'dan ağlatan 10 Ekim paylaşımı!

Çapan'dan ağlatan 10 Ekim paylaşımı!

Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan, 10 Ekim Ankara Katliamı ile ilgili duygulandıran bir paylaşımda bulundu. Çapan paylaşımında, Ankara Katliamı'nda hayatını kaybeden, Gaziantep'in yoksul bir ilçesinde çocukların geleceği için elinden geleni ardına koymayan Ata Önder Atabay öğretmeni anlattı.

Ankara’da 10 Ekim 2015’te 109 kişinin hayatını kaybettiği katliamın ikinci yıldönümünde, Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım yürekleri dağladı. 

Ankara Katliamı'nda hayatını kaybeden yakınından bahseden Çapan, "Size 7 yıl atanmayan öğretmenler için mücadele eden daha sonra Antep'in yoksul bir ilçesinde öğretmenlik yapan bir yakınımdan bahsedeceğim. Antep'in ilçesine beden eğitimi öğretmeni olarak atanan bu genç öğretmenden, çocukları bir takım sporuna yönlendirmesini ister okul müdürü. Müdür, genç öğretmenden çocukları takım sporuna yönlendirmesini ister çünkü yoksul ilçede çocukların suça bulaşmasının önüne geçilmelidir. Genç öğretmen durum tespiti yapar; okulun takım sporu için herhangi bir alanı/bahçesi yoktur. Top, pota, kale, file vb. yoktur" dedi.

"ÇOCUKLARIN EN BÜYÜK İSTEĞİ 'DENİZİ GÖRMEK' VE 'HAMBURGER'"

Çapan devamla, "Öğretmen düşünür taşınır ve çocukları 'bocce' adındaki takım sporuna yönlendirmeye karar verir. Federasyona yazı yazar, malzeme talep eder. Öğrenciler oyunda başarı gösterir, ilçe ve ilde turnuvalar yaparlar. Çocuklar takımca Mersin'deki 'bocce' turnuvasına katılma hakkı kazanır. Fakat okulun, çocukların Mersin'de konaklama, yeme içme, ulaşım gibi giderlerini karşılayacak ödeneği yoktur. Genç öğretmen düşüncelidir. Öğretmen, çocukları Mersin'deki halasının evine yerleştirir. Çocukların genç öğretmenden iki isteği vardır. Birincisi denizi görmek. İkincisi hamburger yemek. Hatta öyle ki çocuklardan biri hamburgerin yarısını Antep'teki kardeşine götürmek için saklar. Bu genç öğretmenin adı Ata Önder Atabay'dır ve 10 Ekim'de Ankara Garı'nda IŞİD tarafından katledilmiştir. Okuduğunuz için teşekkürler" ifadelerini kullandı.

"YOLUNUZ DÜŞERSE ÇİÇEKLERİNE SU VERİN"

Daha sonra katledilen öğretmenin Malatya Hekimhan'daki mezarını ziyaret eden Gürbüz Çapan, "Yolunuz düşerse çiçeklerine su verin" mesajını verdi.