Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun'dan Erdoğan övgüsü: "Atam mezarından kalksa sayın beyefendiyi alnından öper"

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bahsederken "Atam sayın beyefendiyi alnından öper" sözlerini kullandı.

Spora siyaset karışmaya devam ediyor. Bu kez de Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan övgü dolu sözlerle bahsederken bakın neler dedi. 


Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun, katıldığı bir televizyon programında ilginç açıklamalar yaptı. Uygun, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kast ederek, "Bugün ulu önder Mustafa Kemal Atatürk mezarından kalksa, Atam sayın beyefendiyi alnından öper. Çünkü onun ülkem için hayal ettiği planladığı bütün projelere baktığımız zaman onların hepsini göre ve takdirle karşılar" dedi.

Uygun, Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden önce kendisine destek verdiğini, seçimlerden sonra da Hakan Şükür ile kendisini ziyaret ettiklerini söyledi. Bundan sonra siyasetle ilgisi olmadığı için fazla görüşmediklerini vurgulayan Rizespor teknik direktörü, Erdoğan'ın sadece Rizespor ile değil tüm ülke sporuyla yakından ilgilendiğini kaydetti.

Uygun, şöyle konuştu: "Bugün ulu önder Mustafa Kemal Atatürk mezarından kalksa, Atam sayın beyefendiyi alnından öper. Çünkü onun ülkem için hayal ettiği planladığı bütün projelere baktığımız zaman onların hepsini göre ve takdirle karşılar."

"Allah beyefendiye güç versin"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketi Rize ile de yakından ilgilendiğini vurgulayan Uygun, "Galip gelince tebrik etmek için aradı kendisi sağ olsun. 'Rizesporumuza hoş geldin, ben inanıyorum ki çocuklarla beraber Rizespor'u hak ettiği yere taşıyacaksınız' dedi Cumhurbaşkanı. Allah beyefendiye güç versin. Canımızdan can versin" diye konuştu.

Bu arada Çaykur Rizespor Lig'de 14. sırada yer alıyor.