Celal Şengör, "Çevreciler zır cahil" dedi. Nihat Genç zıvanadan çıktı: "Bu .aşak suratlı ilgi manyağı şarlatanı siyanür havuzuna karşı do.altacaksın"

Celal Şengör, "Çevreciler zır cahil" dedi. Nihat Genç zıvanadan çıktı: "Bu .aşak suratlı ilgi manyağı şarlatanı siyanür havuzuna karşı do.altacaksın"

Prof. Dr. Celal Şengör, madenciliğin çevreye zararlı olduğunu savunanları hedef alarak "Çevreciler zır cahil" dedi. Gazeteci Nihat Genç, Şengör hakkında ağır konuştu.

Prof. Dr. Celal Şengör, "Tekrar edelim, biz doğayı tahrip etmiyoruz, doğanın yüzünü değiştiriyoruz. Bu yüz senin, bunun, onun hoşuna gitmeyebilir. Bir kere niye hoşuna gitmiyor bunu öğrenmemiz lazım. Çevredeki insanları, yani maden açılmasın diyen sivri akıllıları rahatsız eden nedir, bir kere bunu tespit edeceğiz. Bunu tespit ettikten sonra yüzde 99.9 bakacaksınız, rahatsız olanlar zır cahildir." şeklinde konuştu.

Şengör'ün bu sözleri sosyal medyada tepkiyle karşılanırken, bir kısım da Şengör'e hak verdi. Ancak Şengör için en ağır eleştiri Gazeteci-Yazar Nihat Genç'ten geldi.

"CANLI CANLI TEST EDİP ACI ACI ÖĞRETMELİ"

Genç, X hesabından yaptığı paylaşımda çok ağır ifadeler kullanarak Şengör hakkında şunları söyledi:

"Bir medya maymunu profesör kalkıp diyor ki 'çevreciler cahildir, madencilikten anlamaz, defol git deyip kovacaksın!' Bu .aşak suratlı ilgi manyağı şarlatanı Erzincan İliç'e götürecek iki yüz stadyum büyüklüğünde siyanür havuzuna karşı domaltacak, bir lağman ve huniyle makattan bağırsaklarına salacaksın, ki, akıllansın!  Bu öküzoğluöküze birileri, siyanürle, toprağın, suyun, havanın ve böceğin ve otun ve canlıların nefes alamadığını, o milyonlarca ton siyanürden bir çay kaşığı kadarını suratına döküp canlı canlı test edip acı acı öğretmeli!"

ekran-goruntusu-2023-12-06-164242.png