Celal Şengör Türkiye haritasının değişeceğini açıkladı! O ülkeyle birleşeceğiz... İşte felaketin tarihi!

Celal Şengör Türkiye haritasının değişeceğini açıkladı! O ülkeyle birleşeceğiz... İşte felaketin tarihi!

Prof. Dr. Celal Şengör, Türkiye haritası ile ilgili felaket senaryosunu açıkladı. Şengör'ün aktardığına göre Türkiye, Libya ile birleşecek.

Prof. Dr. Celal Şengör, her 600 milyon yılda bir yeni bir süper kıta oluştuğuna dikkat çekerek Türkiye'nin haritadaki yerinin değişeceğini söyledi. Şengör, tarih vererek Türkiye'nin 2 bin 187 kilometre uzaklıktaki birleşeceği ülkeyi açıkladı.

turkiye-libya.webp

Yaşanacak kıta değişimleriyle birlikte 'Avrupa'nın parçalanacağını ve Batı Avrupa'nın bir ada haline geleceğini' dile getiren Şengör, Amerika ve Asya'nın da 'büyük ihtimalle' çarpışacağını belirtti.

libya-turkey-locator-1705583811.png

AMERİKA VE ASYA ÇARPIŞACAK

Şengör'e göre, 10 milyon yıl sonra oluşması öngörülen Yeni Pangea'dan en çok Türkiye etkilenecek. Akdeniz'in tamamen kapanacağını ve yeni bir dağ kuşağı oluşacağını belirten Şengör, bu oluşumların şu anda bile yaşandığını belirtti.

s-263dcbd0ac323ffc58d5b3bb5449740fdab02419.webp

"10 MİLYON SONRA LİBYA İLE ÖPÜŞÜYORUZ"

 Şengör 10 milyon yıl sonra Türkiye ile 2187 kilometre uzaklıktaki Libya birleşeceğini söyledi. Şengör, "Türkiye ve Libya, kara komşusu olacak. Celal Şengör, konuyla ilgili "Mesela 10 milyon yıl sonra Libya ile öpüşüyoruz. Bugünkü hıza bak, biz gidip Libya ile birleşiyoruz. Ve yavaş yavaş Doğu Akdeniz kapanıyor" dedi.