Cem Küçük, kararsız seçmenleri 'swinger seçmen' yaptı

Cem Küçük, kararsız seçmenleri 'swinger seçmen' yaptı

Gazeteci Cem Küçük, kararsız seçmenlerden bahsederken 'swing voters' ifadesi yerine 'swinger' kelimesini kullanıd. O ifade sosyal medyada gündem oldu.

İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci Cem Küçük'ün kararsız seçmenleri ifade eden 'swing voters' ifadesi yerine 'swinger' kelimesini kullanması sosyal medyada gündem oldu.

"BİR O TARAFA BİR BU TARAFA GEÇEN SEÇMEN GRUBU"

Küçük, Habertürk'te yerel seçimlere dair yorumlarda bulundu. Küçük, "Türkiye'de icraatlara bakmayan, iki taraf açısından da ideolojik bakan bir kitle var. Bir de swinger denilen, böyle swings Amerika'daki gibi. Bir o tarafa bir bu tarafa geçen seçmen grubu. Seçimi de bunlar belirliyor" dedi.

LÜGATA GİRDİ: SWINGER SEÇMEN

Küçük'ün, İngilizcesi 'swing voter' olarak bilinen 'kararsız seçmen'i 'swinger seçmen' olarak telaffuz etmesi sosyal medyada gündem oldu.

"SAĞDA SOLDA DEMEYİN DÖVERLER"

Kullanıcılar, "Swing voters'ı yanlış çevirince fena talihsizlik yaşanmış", "Ona salıncak seçmen denir, İngilizcesi de swinger değil, swing voter", "Sağda solda seçmenlere swinger demeyin döverler" ifadelerini kullandı.

ekran-goruntusu-2024-02-26-191134.png

SWINGER NE DEMEK?

Swinger, eş değiştirme anlamında kullanılıyor. Bunun üzerine çeşitli organizasyonlar düzenlenerek insanlar, birlikte olduğu partnerlerini başka partnerlerle değiştiriyor ve cinsel ilişkiye giriyor.