Cem Uzan canlı yayında rakı kadehi kaldırarak vaatte bulundu! O siyasetçi için de 'hırsız' dedi

Cem Uzan canlı yayında rakı kadehi kaldırarak vaatte bulundu! O siyasetçi için de 'hırsız' dedi

Genç Parti Kurucu Başkanı Cem Uzan, alkolde ÖTV'yi kaldıracağını vaat ederken, altılı masadaki partilerden birinin lideri için de 'hırsız' ifadesini kullandı.

Cem Uzan sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken bir vaatte bulunurken, DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan için ise 'hırsız' dedi.

"ALKOLDEN ALINAN ÖTV'Yİ SIFIRLAYACAĞIM"

Cem Uzan sosyal medya hesabı üzerinden alkol gruplarında bulunan ÖTV'yi kaldıracağını ve satışı için izin alınmasına gerek olmayacağını açıkladı.

Uzan, "Bira, rakı, şarap, viski ve her türlü alkollü içecekte ÖTV sıfır (0) olacak. Sadece KDV olacak. +Satış için izin alınması gerekmeyecek. Yalnızca bildirimde bulunulacak."

 

"SAYIN BABACAN, YES OR NO?"

Uzan twitter hesabı üzerinden, "Sen Ali Babacan 60000 ortağı olan halka açık Türkiyenin en büyük elektrik şirketlerinin gasp edilmesinin altına AKP ile birlikte imza attın. Bu barajları ÇEAŞ yaptı. Hissedarların ve Uzan ailesinin parasıyla yapıldı. Bunlara çöküyoruz, parasını ödememiz lazım dedin mi hiç? HIRSIZ. Sadece bu değil. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘hesap soracağım’ dediği iktidarın 5li çetesinin hazine garantili sözleşmelerinin altında senin imzaların var mı yok mu? :) Sayın Babacan anlamıyorsan İngilizce sorayım size. Yes or No?" ifadelerini kullandı.