Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısından Erdoğan'a sitem: "Yurtdışı turu Veliaht Prens'in katil olduğu gerçeğini değiştirmez"

Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısından Erdoğan'a sitem: "Yurtdışı turu Veliaht Prens'in katil olduğu gerçeğini değiştirmez"

Katledilen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi için katil ifadesini kullandı.

Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ı hedef aldı.

Kaşıkçı, Veliaht Prens'in yabancı ülkelere yaptığı ziyaretlerin kendisine tanıdığı siyasi meşruluğun, bir "katil" olduğu gerçeğini değiştirmediğini vurguladı.

"CİNAYETİN SORUMLUSU OLDUĞU GERÇEĞİNİ DEĞİŞTİRMEZ"

Cengiz, sosyal medya hesabından İngilizce olarak yaptığı paylaşımında, "Ülkemize yaptığı ziyaret bir cinayetin sorumlusu olduğu gerçeğini değiştirmez. Her gün farklı bir ülkeye yaptığı ziyaretleriyle kazandığı siyasi meşruluk, bir katil olduğu gerçeğini değiştirmez" dedi.

 

"LİDERLERE KARŞI İNSANİ DEĞERLERİ SAVUNMAK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ"

Hatice Cengiz ayrıca, "Cemal artık benim hikayem değil, adalet için verilen bu mücadele sadece benim mücadelem değil. Her özgür ve düşünen insanın mücadelesi" dedi. "Hiçbir diplomatik ilişki bu haksızlık ve adaletsizliği meşru kılamaz" diyen Cengiz, Prens Selman'ın Türkiye ziyaretine ilişkin de sitemde bulunarak, "En temel insan haklarımızı görmezden gelen dünya liderlerine karşı ahlak ve insani değerleri savunmak için mücadele ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

"HİÇBİR SUÇUN CEZASIZ KALMAYACAĞINA İNANIYORUM"

Cengiz, tweet serisini, "Her çaba karşılıksız kalana kadar adalet aramaya devam etmeliyiz. İlahi adalete inanan biri olarak hiçbir suçun cezasız kalmayacağına inanıyorum" şeklinde tamamladı.