Ceyhan Belediyesi'nden deprem fırsatçılarına darbe

Ceyhan Belediyesi, 4 çorbaya 500 TL ücret alan Mıstık Usta Dinlenme Tesisi'nin önünde ücretsiz çorba ve gıda dağıtımı yaptı.

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından depremzedeler barınma, yiyecek ve giyecek gibi sorunlarla karşı karşıya kalırken, bazı deprem fırsatçıları da bu durumu kendi lehlerine kullanmak için harekete geçti.

Adana'da Mıstık Usta Dinlenme Tesisi'nin 4 çorbadan 500 TL aldığı iddia edildi.

ÜCRETSİZ ÇORBA DAĞITTILAR

Ceyhan Belediyesi de bu şikâyetlere kayıtsız kalmayarak tesislerin önüne ekip gönderdi.

Ceyhan Belediyesi, 4 çorbaya 500 lira alan Mıstık Usta Dinlenme Tesisinin önünde ücretsiz çorba ve gıda dağıtımı yaptı. Çevredeki vatandaşlar da o anları kameralara kaydetti.

70 TL'DEN 5 TL'YE KADAR DÜŞÜRDÜLER

Ceyhan Belediyesi'nin, bir bardak çorbayı 70 TL’den satan işletmenin kapısında depremzedelere 24 saat boyunca sıcak çorba, ekmek, su, sandviç, meyve suyu ve kek ikram etmeye başlaması üzerine ise o mekan fiyat düşürdü. Tesisteki çorbanın fiyatı önce 25 TL'ye sonrasında ise 5 TL’ye indirildi.

"MİLLETİMİZİN CANINI YAKAN KİM VARSA KARŞISINDA DURACAĞIZ"

Ceyhan'da esnaf ve sanatkarı her zaman baş tacı ettiklerini belirten Başkan Hülya Erdem, “İyi niyetimizi suiistimal edenlere, halkımızın acısı üzerinden fırsatçılık yapmaya kalkışanlara karşı da kanunun bize verdiği yetkilerin tümünü kullanacağız. Hiç kimsenin zaten acılı milletimizin daha fazla canını yakmasına izin vermeyeceğiz. Fırsatçılığa asla göz yummayacağız. Aziz milletimizin canını yakan kim varsa karşısında duracağız” diye konuştu.