CHP, Avukat Çiçek hakkında suç duyurusu…

CHP, Avukat Çiçek hakkında suç duyurusu…

CHP tüzel kişiliğinin avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek’in, parti üyeliğinden istifa ettikten sonra gündeme getirdiği iddiaya CHP’den açıklama geldi.

CHP tüzel kişiliğinin avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek’in, parti üyeliğinden istifa ettikten sonra gündeme getirdiği iddiaya CHP’den açıklama geldi. CHP İletişim Koordinatörlüğü, Çiçek’in ifadelerinden dolayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulacağını, Ankara Barosu Başkanlığı’na disiplin işlemi başlatılması için başvuru yapılacağını ve ayrıca tazminat davası açılacağını duyurdu.

CHP tüzel kişiliğinin avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek, parti üyeliğinden istifa etmiş ve “Sayın Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı kampanyasında, yurttaşlarımızın kısıtlı bütçelerinden bağışları ile toplanan ve kampanyanın neticelenmesi sonrasında YSK'ya tüm harcamaların, kuruşu kuruşuna hesabının verilmesine rağmen; ahlaksızca ve mesnetsizce servis edilmek sureti ile menfaat sağladığı yönünde el altından fısıltılar çıkarılırken, son 3 yılda sorumsuzca harcanan 650 milyonun önemli bir kısmının kimlere, hangi yayın organlarına, anket-araştırma şirketlerine verildiğini soramamak siyasi ahlaksızlığın ve vicdansızlığın tam da kendisidir” açıklamasını yapmıştı.

CHP İletişim Koordinatörlüğü tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi tüzel kişiliğinin avukatlığını yapan Avukat Mustafa Kemal Çiçek, bugün bir gazeteye yaptığı açıklamalarla Partimize yönelik iftiralarda bulunmuştur” denildi.

Açıklamada; “iftira” ve “avukatlık görevini kötüye kullanma” suçlamalarıyla işlem yapılmak üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulacağı, Ankara Barosu Başkanlığı’na disiplin işlemi başlatılması için başvuru yapılacağı ve ayrıca tazminat davası açılacağı bildirildi.