CHP Belediyecilik Çalıştayı sona erdi! Hedef 2028

CHP Belediyecilik Çalıştayı sona erdi! Hedef 2028

CHP'de "İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı" ikinci gün programının tamamlanmasıyla sona erdi.

CHP'nin 31 Mart'ta birinci parti olarak çıkması, partinin "İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı"nın ikinci gün programının tamamlanmasıyla sona erdi.

ekran-goruntusu-2024-04-21-224742.png

CHP'nin yerel seçimlerde yüzde 37,7 oy oranıyla birinci parti olmasının ardından düzenlenen "İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı" programı, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kapanış konuşmasıyla bitti.

ekran-goruntusu-2024-04-21-224750.png

408 CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI VE GELECEK DÖNEM STRATEJİLERİ BELİRLENDİ

Programın ikinci gününde, seçilen ve göreve devam eden 408 belediye başkanının katılımıyla gerçekleşen çalıştayda, belediye başkanları deneyimlerini paylaştı ve gelecek dönem için stratejiler belirlendi. Özel'in yaklaşık 1.5 saat süren kapanış konuşmasının ardından program tamamlandı.

ekran-goruntusu-2024-04-21-224754.png

"HEDEF 2028, TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ"

Çalıştayın kinci gününde; belediye başkanlarına popülizmden uzak olmaları çağrısı yapıldı. Belediye başkanlarının genel siyasete karışmamaları ve kapsayıcı olmaları istendi. Hata yapmadan iktidara gitmenin yolunun diğer belediye başkanlarıyla koordineli çalışmak olduğu vurgusu yapıldı. Çalıştayın bugünkü mesajı da “Hedef 2028, tüm gücümüzle çalışacağız” oldu.

ekran-goruntusu-2024-04-21-224806.png

"ZAFER DEĞİL SORUMLULUK"

CHP lideri Özel, “Bu bir zafer değil sorumluluk. Bu sorumluluğu yerine getirecek olan sizlersiniz. Belediye başkanları herkese eşit mesafede olursa kampanya sürecinde söylediklerimiz hayata geçmiş olur. Asıl mücadele tüm toplumu kapsayacak işler yaparak hem kente hem vatandaşlara hizmet vermek” dedi.

MANSUR YAVAŞ VE EKREM İMAMOĞLU ÖRNEKLERİ

Özel, ayrıca yapılanın bir kamu hizmeti olduğu bilincinin unutulmaması, mali disiplinin sağlanması, toplumun kesimleri arasında ayrım yapılmaması uyarılarında bulundu. Özel, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun geçmiş dönem projelerinden örnekler verdi.

Özgür Özel, belediye başkanları arasında kurulması gereken bir ahenk olduğunu, bu yolla iyi örneklerin yayılmasının kolay olacağının altını çizdi. Kamuoyunda kabul gören projelerin diğer belediyelerde yaygınlaştırılması gerektiğini ifade eden Özel, iletişim ağlarının kurulması ve organize edilmesine de dikkati çekti.