CHP istifaya zorlanan belediye başkanlarının yerine aday göstermeyecek!

CHP istifaya zorlanan belediye başkanlarının yerine aday göstermeyecek!

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun yaptığı erken yerel seçim çağrısını yineleyerek, istifa eden AKP'li belediye başkanlarının yerine belediye meclislerinde aday göstermeyeceklerini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP MYK toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. Tezcan, istifa eden AKP'li belediye başkanlarının yerine, belediye meclislerinde aday göstermeyeceklerini söyledi. Tezcan, dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken yerel seçim çağrısını da yineleyerek, " Bu çağrıya cevap vermiyorlar. Sandık çağrısı geldi, perdenin arkasına saklanıyorlar. Türkiye'nin bu kaostan kurtuluşu seçimdir. Sandıktan kaçmayın" ifadelerini kullandı.

Tezcan'ın konuşmasının öne çıkan bölümleri şöyle:

Bugün Türkiye'nin yarısı seçilmemiş belediye başkanları tarafından yönetilmektedir. Madem demokrasinin özü milli irade. O zaman millet el koymalıdır. Gelin erken yerel seçim yapalım. Madem ki sizin OHAL rejiminiz ülkeyi bu hale getiriyor. Seçimleri yapalım bitsin bu kaos. Sen de kurtul. Milletin yarısı seçmediği belediye başkanları tarafından yönetilmek zorunda kalmasın. Dün Genel Başkanımız yaptı bu çağrıyı. Biz bu çağrıyı tekrar ediyoruz. Bu çağrıya cevap vermiyorlar. Sandık çağrısı geldi, perdenin arkasına saklanıyorlar. Türkiye'nin bu kaostan kurtuluşu seçimdir. Sandıktan kaçmayın. Bu arada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı da istifa edeceğini açıkladı. Bursa da etti. Buralarda yeni belediye başkanları seçilecek. Biz parti olarak belediye meclislerinde aday göstermeyeceğiz.